VOSS IL Friidrett


Resultat stemne 28.08.19
 Resultat frå stemnet onsdag 28.august finn du her

Resultat vossameisterskapen 5.06
Vossameisterskapen vart arrangert på idrettsplassen onsdag 5.juni under fine forhold. Resultata finn du her

Fleire gode resultat i helga (1.juni)
I Framoleikane vann Mariell Hetlesæter Morken, 16 år, suverent slegge med 48,75, kule med 13,22 og diskos med 33,87 og Daniel Dukstad, 17 år, vann 1500m på 4.21.34 
I Flåmsdalsløpet, halvmaraton i motbakke, som vart vunne av Torbjørn Ludvigsen, fekk Tore Akerlie ein flott 4.plass med tida 1.32.18. 

Resultat stemne 20.05.2019
 Resultata frå 20.05.19 finn du her

Friidrettsstemne onsdag 8.mai 2019
 Resultata finn du her

Vossameisterskapen i terrengløp 29.04.19
 Resultata finn du her

Stemne, Voss 19.09
 Resultatlista frå stemnet onsdag 19.09 finn du her 

Ungdomsmeisterskapen, resultat
Flotte resultat i ungdomsmeisterskapen
Mariell Hetlesæter Morken og Troy Brandseth Norbakk deltok i helga på ungdomsmeisterskapen i Overhalla. 

Mariell vart ungdomsmeister i både kule med 12,65 og slegge med 46,02, og i diskos fekk ho ein flott 2.plass med 34,01. 
Troy gjorde og ein framifrå konkurranse med 4.plass i spyd, 42,32, og 6.plass i slegge med 37.65 og 7.plass i diskos med 39,73. 
Me gratulerer med resultata og innsatsen.

Stemne 29.08
 Resultata frå stemnet den 29.08 finn du her eller her

Hardanger friidrettsfestival 16-17.juni
Fristen for påmelding til Hardanger friidrettsfestival den 16. og 17. juni er sundag 10.juni. Påmelding på Min idrett eller ta kontakt med Robin Norbakk eller Tore Tvilde.
Info om øvingar finn du her 

Vossameisterskapen 06.06.18
 Resultata finn du her

Resultat stemne på idrettsplassen 9.mai
 Resultata finn du her

Resultat vossameisterskapen i terrengløp
 Resultata finn du her

Resultat terrengløp 18.04.18
 Resultata frå terrengløpet finn du her

Resultat 2-kamp, onsdag 4.09
Resultata frå det som berre vart ein 2-kamp finn de her. 60m tidene vart tatt manuelt og med klappstart og kan ikkje godkjennast.

Resultat treningsstemne 20.september 2017
 Resultata frå stemnet den 20.09 finn du her

Resultat treningstemne 30.08
 Resultata frå stemnet den 30.08 finn du her

Resultat Stordleikane
Anne T.Danielsen (J13):
60m : 8.63 (1), 200m 29.07 (1), 60mH 10.95 (2), Lengde 4.29 (2), Høgde 1.32 (6)
Mariell Hetlesæter Morken (J14):
Spyd 31.02 (2), 60m 9.00 (2)

Resultat Tyrving og Strandebarm 17.-18.06
Resultata frå Hardanger friidrettsfestival og Tyrvingleikane finn du her
Fullstendige resultatlister finn du her: Tyrvingleikane og Strandebarm

Resultat vossameistrskapen 6.juni
 Resultata frå vossameisterskapen finn du her

Resultat Framoleikane 2017
 Resultata til deltakarane frå Voss IL finn du her

Resultat kaststemne 31.05
 Resultata frå kaststemna den 31.05 finn du her

Resultat kretskamp i Byrkjelo 27.-28.05.17
  • Mariell  Hetleseter Morken: nr 1 i diskos (0,75 kg), 35,03,  nr. 1 i kule (3kg), 10,60,
  • Troy Brandseth Norbakk:  nr. 1 i  slegge (4 kg), 32,10, nr  5 i kule (4 kg), 8, 91, nr 3  i  spyd, (600 gr), 29,96, nr. 3 i diskos (1 kg): 28,89. 
  • Anne Tharaldsen Danielsen: Høgde: nr. 2, 1,35,  60m nr 5,  8,99, 60m hekk, nr 2 13,34,  lengde nr 4, 4,28.  

Resultat frå Vik 20.05.17
 Resultata frå Vikastafetten og stemnet finn du her:

Resultat stemne den 22.05.17
 Resultata finn du her

Resultat kaststemne 15.05.17
 Resultata frå kaststemnet den 15.05 finn du her.
 Resultata frå Karabinlekane 2017 finn du her

Resultat terrengløp 2017
 Resultata frå terrengløpa i 2017: 1.løp 24.04  -  2.løp 03.05

Resultat Pingvinleikane 11.-12.02
Resultat deltakarar frå Voss IL finn du her
Alle resultata finn du her

Resultat Norna-leikane, Leikvang 20-21.01.17
Alle resultata finn du her
Resultata til utøvarar frå laget finn du her

Resultat stemne 5.10.16
 Resultata frå hopp- og kaststemnet finn du her

Resultat stemne Voss 21.09.16
 Resultata frå stemnet den 21.09 finn du her

Resultat Bergensleikane 10.-11.09.16
 Resultata frå Bergensleikane finn du her

Resultat ungdomsleikane på Osterøy
 Resultat frå ungdomsleikane 27.-28.08 finn du her

Resultat Gneistspelen 12.08
 Resultata frå Gneistspelen 12.08 finn du her

Resultat stemne 24.08
 Resultat frå stemnet den 24.08 finn du her

Resultat 11.05
 Resultata frå treningsstemnet den 11.05 finn du her

Resultat vossameisterskapen i terrengløp 4.05.16
 Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp finn du her.

Resultat 23.09
Resultat frå stemnet 23.september


Resultat frå stemne 01.09.2015
Resultat frå stemne på idrettsplassen tysdag 1.09


Resultat Bergensleikane
Resultat Bergensleikane 29.-30.08


Resultat Gneistspelen
Resultat frå Gneistspelen den 22.-23.08.2015


Res. Stordleikane 14.-15.08
Resultat frå Stordleikane den 14.-15.08.15


Resultat vossameisterskapen
Resultat frå vossameisterskapen den 9.juni.


Resultat KM 6.-7.06
FLOTTE RESULTAT I KM:
Mariell Hetlesæther Morken (12år): Kule nr 1 med 10.17m; diskos nr 1 med 23,59m 
Troy Brandseth Norbakk (12år): Spyd nr 1 med 24,66m; Kule nr 2, 6,84m; diskos nr 2, 19,28m; lengde nr 12 med 3,60m; 60m, nr 11 med 10,23
Victoria Lundarheim (13år): 60m nr 3 med 9.24; Kule nr 4 med 6,82m; lengde nr 7 med 4,07; høgde nr 5 med 1.15m

Resultat stemne19.05


Resultat terrengløp 5.05


Resultat terrengløp 28.04


Resultat 16.09
Her finn du resultata frå stemnet på idrettsplassen tysdag 16.09


5-kamp resultat
Her finn du resultata frå 5-kampen tysdag 30.09


Resultat KM
Gode resultat frå dei tre utøvarane på krinsmeisterskapen. Sjå lenka.


Resultat stemne 02.09
Resultat frå friidrettsstemnet tysdag 02.09


Resultat vossameisterskapen
Resultat frå vossameisterskapen i friidrett.


Res. vossameisterskapen
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp i Prestegardsmoen tysdag 6.mai


Resultat terrengløp 29.04
Resultat frå terrengløpet i Prestegardsmoen den 29.04.


04-09.2013
Resultat frå treningsstemna den 04.09.13


05.06.13
Resultata frå vossameisterskapen finn du i lenkja.


29.05.13
Resultat frå stemna den 29.mai


Resultat 24.04
Resultat vossameisterskapen i terrengløp


Resultat terrengløp 17.04
Terrengløp onsdag 17.04

Rekrutt gutar
Troy Brandseth Norbakk 0.59,5 Aune Brandseth Norbakk 1.28 Marius Flatebø 0.57,5, Lauritz Kettermann 1.18 Bendik Vaksdal Låstad 1.17 Eirik Sæten 0.59,5 Andreas Kvåle 0.57

Rekrutt jenter
Ane Sofie Galaaen Røthe 1.19 Amalie Galaaen Røthe 1.06 Anna Fareth Aas 1.30 Ingrid Fareth Aas 1.10 Jenny Stueland 1.00 Marte S Wæhle 1.10 Marte Vaksdal Høylo 1.09 Emma Rongve Bratebø 1.45 Julie Rongve Brattebø 1.24 Ingrid Finne 1.15 Unn Sæten 5.10 Maria Istad Kristiansen 5.01 Karoline Dalland Istad 5.01

Jenter 12 år 500
Mari Fareth Aas 1.50 Ragna Kolve 1.54 Heidi kolve 2.11

Jenter 18 år
Synnøve Hatland 3.00

Gutar 12 år 500m
Hans Tvilde 2.05

Gutar 14 år 500m
Tore Akerlie 1.34

Gutar 15 år 900m
Knut Lussannd Selheim 3.42 Bjørnar Sæten 3.42

Menn veteran 300m
Olav Fimland 3.21 Menn veteran 1800m Kjetil Dyrvik 5.20


Resultat 5.september
Resultat frå stemnet onsdag 5.september finn du her.



Resultat vossameisterskapen i friidrett, 6.06
Gutar rekrutt: lengde, l.ball, 60m, 300m
Lukas Midttun Solberg 1.49, 6.50, 15.15, 1.36 Falk Gjeraker, 1.91, 7.68, 15.66 Aune B. Norbakk, 1.72, 5.40, 16.97 Troy Brandseth Norbakk, 2.93, 23.71, 10.61 Trym Abbedissen 2.55, 18.83 Andreas Kvåle 2.61, -, 11.47 David Nordgård 1.42, -, 19.61 Torstein B Jåstad 2.81, 29.96, 1.00 Eirik Sæten 2.61, 18.54, 11.48, 1.02 Kristoffer Tho Tønjum 2.80, 22.64, 11.56 Mikkel Lønning Grendahl 2.99, 28.41, 11.39 Anders Melve Roti 2.85, 18.25, 11.28, 1.09 Lars Rong 2.71, 19.23, 11.38 Mikkel L Grendahl 2.99, Markus S Fleischer 2.69, 19.50, 10.81, 1.05 Torje Gjeraldstveit 2.30, 21.56, 12.59 Isak M Solberg 3.05, 10.73 Håvard R Østlie 2.59, 18.68, 11.73 Olav R Østlie 1.36, 9.00, Lasse Høylo 2.96, 23.74 Marius Klette 2.25, 12.70, 11.18 Hallstein Finne 3.01, 22.77, 10.96 Torjus Klette 2.82, 20.62, 10.67 Trym Gjeraldstveit 1.38, 1.90, 16.26 Gorm Tufte 14.07, 11.18, 1.01 Håkon Tharaldsen Danielsen 15.61, Knut Røthe Aker 1.03

Jenter rekrutt: lengde, l.ball, 60m, 300m
Marte Vaksdal Høylo 2.34, - , 1.15, Guro Rong 1.79, 4.80, 15.70, 1.34 Anna Sundve Olde 2.11, 8.35, 13.59, 1.26 Synne H Herfindal 1.98, 6.15, 13.16 Jorid R Østlie 1.83, 7.56 Celina Rode 2.85, 17.67, 11.03, 1.01 Anna F Aas 1.08, 5.09, 17.32 Anne Tharaldsen Danielsen 2.36, 9.89, 11.22, 1.08 Agnete Sundve Olde 2.60, 11.61, 13.74, 1.06 Ingrid Finne 2.11, 6.92, 12.37, 1.14 Thea B Jåstad 1.67 Ura Gjeraker 1.42, 3.98, 17.09, 2.34 Ingri Helene L Grendahl 2.38, 10.19, 17.16 Synna Øvsthus Solstad 1.56, 4.54, 12.80, 2.20 Maria Hydle 2.67, 18.52, 11.31, 1.01 Amalie G Røthe 2.11, 9.44, 11.86, 1.10 Mia Tveite 2.30, 9.15, 14.85, 1.17 Maria R Ohnstad 1.36, 3.10, 12.23 Ingri F Aas 2.22, 10.02, 11.56, 1.18 Elida Kaarstad 1.98, 6.99, 11.66 Julie B Knapstad 2.37, 15.68, 10.87 Ida Aldal 1.62, 3.40 Frida S Midttun 1.98, 10.44, 17.57, 1.16 Marte Vaksdal Høylo 8.66, 12.79 Emma Brattebø 17.32 Sara Sævig 17.32

60m G 11år
Kristoffer Augland 9.43 Elias Kaarstad 9.45 Vegard Melve Roti 9.56 Eirik Gjerdåker 10.07 Fredrik Røthe 10.09 Eirik Gjeraldstveit 10.96 Magnus Hernes 11.16 Olav Akerlie Mandelid 11.26 Ludvik Skattum 11.58 Espen Gjeraldstveit 11.62 Teodor S Fleischer 11.73

60m G 12år
Jonas Hovda 10.06 Kjerand Kvelvane 10.19

60m G 14år
Knut L Selheim 8.81

60m J 12år
Jori Gjerstad 9.78

60m J 13år
Emma Skjoldli 9.32 Maria Knapstad 9.46 Kjersti Nordgård 9.53 Ingri Kyte 9.90 60m 

J 14år
Amalie H Lauritzen 9.83 Signe S Vestrheim 9.84 Erna Rokne 10.28 Silje Fosse 10.45 Viktoria Solberg 10.96

60m J 15år
Guro Fjose 9.42 Malin Øyeflaten 9.75

100m J 17 år
 Solene Cordonnier 14.11

100m MS
Terje H Fimland 16.47

Lengde J 11år
Siri Nordgård 3.02

Lengde J 13år
Ingebjørg Mathisen Skeie 3.65 Ingri Kyte 3.64 Maria Knapstad 3.46 Hilde Fosse 3.34

Lengde J 14år
Amalie H Lauritzen 3.83 Signe S Vestrheim 3.33 Erna Rokne 3.16 Silje Fosse 3.07 Viktoria Solberg 2.71

Lengde J 15år
Malin Øyeflaten 3.95 Guro Fjose 3.76

Lengde J 17år
Solene Cordonnier 4.26

Lengde G 11år
Kristoffer Augland 4.11 Elias Kaarstad 3.81 Vegard Melve Roti 3.78 Eirik Gjeraldstveit 3.16 Olav Akerlie Mandelid 3.04 Ludvik Skattum 2.88 Espen Gjeraldstveit 2.76 Teodor S Fleischer 2.30

Lengde 12år
Kaspar Augland 3.70 Kjerand Kvelvane 3.53

Lengde 14 år
Bjørnar Sæten 4.50 Knut L Selheim 4.27

Lengde G 15år Bjørn H Herfindal 3.70

Lengde MS
Terje Fimland 3.95

Lengde MV 60-64
Olav Fimland 1.45

Høgde J 12år
Jori Gjerstad 1.10

Høgde J 13år
Emma Skjoldli 1.25 Ingebjørg Mathisen Skeie 1.20 Kjersti Nordgård 1.10

Høgde J 14år
Signe S Vestrheim 1.15 Amalie H Lauritzen 1.15

Høgde J 15år
Malin Øyeflaten 1.25

Høgde G 11år
Vegard Melve Roti 1.15 Fredrik Røthe 1.10 Ludvik Skattum 1.00 Espen Gjeraldstveit 1.00 Eirik Gjeraldstveit 0.90 Olav Akerlie Mandelid 0.85 Teodor S Fleischer 0.80

Høgde G 12år
Kjerand Kvelvane 1.10

Høgde 14 år
Bjørnar Sæten1.35

Høgde G 15år
Bjørn H Herfindal 1.25

Høgde MV 60-64
Olav P Fimland 0.90

Kule J 11år 2kg
Siri Nordgård 4.81

Kule J 13år 2kg
Kjersti Nordgård 6.57 Ingebjørg Mathisen Skeie 6.08 Hilde Fosse 6.00 Ingri Kyte 5.50 Maria Knapstad 5.28

Kule J 14år 3kg
Silje Fosse 6.29

Kule G 11år 2kg
Elias Kaarstad 8.20 Olav Akerlie Mandelid 8.01 Ludvik Skattum 5.78 Eirik Gjeraldstveit 5.57 Teodor S Fleischer 5.47 Espen Gjeraldstveit 5.19

Kule G 12år 3kg
Kjerand Kvelvane 5.60

Kule 14 år 4kg
Knut L Selheim7.60

Kule G 15år 4kg
Bjørn H Herfindal 8.06

Kule MS 4kg
Terje Fimland 10.72

Kule MV 60-64 4 kg
Olav Fimland 7.74

800m J 11år
Siri Nordgård 3.10.17

800m J 12 år
Jori Gjerstad 3.12.48

800m J 13 år
Emma Skjoldli 2.58.91 Hilde Fosse 3.00.98 Kjersti Nordgård 3.12.38

800m G 11 år
Eirik Finne 2.52.12 Fredrik Røthe 2.57.31 Vegard Melve Roti 3.18.01 Eirik Gjeraldstveit 3.24.92 Espen Gjeraldstveit 3.25.05 Teodor S Fleischer 3.26.46 Magnus Hernes 3..38.16

800m G 12år
Kaspar Augland 2.50.41

800m G 14år
Bjørnar Sæten 2.33.62

800m G 15år
Bjørn H Herfindal 2.34.76

800m MS
Terje Fimland 3.23.10

3000m J 19 år
Hilde Fenne 10.40.41

G 17 år
Torstein Dagestad 10.33.87

G 18 år
Eivind Blindheim 9.44.57 Vebjørn Turtveit 9.48.30 Olav Haugo 10.03.20 Anders Rekve 10.47.57

G 19 år
Håvard Drivenes 10.08.96

Jnr 20 år
Petter Blindheim 11.50.73


Resultat 21.05
Resultat frå friidrettsstemnet måndag 21.05

300m rekrutt gutar
Lukas Midttun Solberg,1.57 Falk Gjeraker, 1.35 Troy Brandseth Norbakk, 1.15 Sebastian Rutledal, 1.29 Aune B. Norbakk, 1.34 Nils Jørgen Dagestad, 1.36 Lars Rong, 1.05 Andreas Kvale, 1.12

300m rekrutt jenter
Marte Vaksdal Høylo, 1.24 Guro Rong, 1.28 Anna Sundve Olde, 1.27 Ura Gjeraker, 2.50 Karianne Bakka, 1.14 Tuva Mongstad, 1.37 Mariel Morken, 1.28 Siri K. Hesslevik, 1.10

Lengde, rekrutt gutar
Lukas Midttun Solberg, 1.19 Falk Gjeraker, 1.91 Aune B. Norbakk, 1.77 Troy Brandseth Norbakk, 2.62 Nils Jørgen Dagestad,1.22 Sebastian Rutledal, 1.57 Leander Rutledal, 1.50 Lars Rong, 2.67 Andreas Kvåle, 2.63

Lengde rekrutt jenter
Marte Vaksdal Høylo, 2.11 Guro Rong, 1.31 Anna Sundve Olde, 2.33 Ane Furu, 1.77 Ura Gjeraker, 1.27 Siri K. Hesslevik, 2.41 Karianne Bakka, 2.29 Tuva Mongstad, 1.61 Agnete Sundue Olde, 2.58 Mariel Morken, 2.24

J-13 år, spyd 600gr
Ingrid Kyte, 12.60 Maria Knapstad, 10.06

J-14 spyd 600 gram
Sigrid Ukvitne,14.18 Nora Lødøen,13.00 Live Finne,11.25 Signe Seim Vestrheim, 6.75 Amalie Lauritzen, 6.30

J-17 spyd 600 gram
Solene Cordonnier, 28.08

G-11, kule 2 kg
Jakob R. Bryn, 6.36 Ludvig Skattum, 6.10

G-11, høgde
Jakob R. Bryn, 0.90

J-12 år, høgde
Ingebjørg Stueland, 1.20 Gøril Furu, 1.10

J-13 år høgde
Ingebjørg M. Skeie, 1.25 Ingrid Kyte, 1.15

J-14 år høgde
Sigrid Ukvitne, 1.25 Live Finne, 1.15 Nora Lødøen, 1.15 Signe Seim Vestrheim, 1.10 Amalie Lauritzen, 1.05

J-15 år, høgde
Guro Fjose, 1.20 Kristina Rekve, 1.20

Veteran, 60-64år
Olav Fimland, 1.00

60 meter hekk rekrutt gutar
Falk Gjeraker,14,79 Andreas Kvåle,10.71 Sebastian Rutledal,12.45 Leander Rutledal, 16.12 Nils Jørgen Dagestad, 13.31 Lukas M. Solberg, 16.54 Troy Brandseth Norbakk, 9.08 Aune Brandseth Norbakk, 15.14 Lars Rong, 9.18 Lars Wiig Dagestad, 9.32

60 meter hekk rekrutt jenter
Ane Furu,12.76 Tuva Mongstad,12.12 Agnete Sundve Olde,9.27 Mariel Morken, 9.15 Guro Rong, 11.16 Marte Vaksdal Høylo, 12.96 Anna Sundve Olde, 10.93 Ura Gjeraker, 15.37 Siri K. Hesslevik, 9.05 Karianne Bakka, 9.98

60 m hekk J 12 år,
68cm Ingebjørg Stueland,12.93 Gøril Furu,12.94 J-13 68cm Maria Knapstad,12.78 

J-14 år
76,2 cm Signe Seim Vestrheim, 13.12 Amalie Lauritzen, 14.28 Live Finne, 14.61 Nora Lødøen, 14.63 80 m hekk, 76.2 J-15 Guro Fjose, 18.08

J-17
Solene Cordonnier, 14.22

J-19/20
Ingrid Fjose, 14.78

G-11 år, 300m
Kristoffer Augland, 52.05 Jakob Rongve Bryn, 58.36 Ludvig Skattum, 59.98

J-12 år, 300m
Ingebjørg Arneberg Stueland, 54.96 Gøril Furu, 56.87

200 meter J-13, 200m
Maria Knapstad, 32.08 Ingrid Kyte, 33.56 Ingebjørg M. Skeie, 36.04

J-14 år, 200m
Sigrid Ukvitne, 33.35 Amalie Lauritzen, 33.71 Signe Seim Vestrheim, 34.18 Nora Lødøen, 35.18

J-15 år
Guro Fjose, 31.42

J-17 år
Solene Cordonnier, 28.92

J-19/20
Ingrid Fjose, 29.68

G-11 år 800m
Jakob Rongve Bryn, 2.53.89

J-14 år , 800m
Live Finne, 2.51.40


09.05.12
Resultat frå friidrettstemnet onsdag 9.05.

60m jenter rekrutt
Hanna Johnsen Furesund 12.62 Maria Ringheim Onstad 21.06 Synva Øvsthus Solstad 17.20 Ura Gjeraker 17.22 Agnete Sundve Olde 12.22 Mia Tveita 12.42 Rønhaug Herre 13.16 Jenny Stuealnd 12.21 Karianne Bakka 12.17 Ronja Grønsberg Hellevik 13.53 Ane Bergljot Loven 12.62 Ingrid Finne 13.20 Ingri Fareth Aas 13.67 Anna Sundve Olde 14.86 Ingebjørg Herre 14.84 Ane Furu 14.57

60m gutar rekrutt
Lukas Midttun Solberg 15.82 Marcus S Fleischer 11.63 Nils Jørgen Dagestad 15.14 Falk Gjeraker 15.15 Petter Andreas Gårdsvoll 12.02 Trym Gjeraldstveit 15.89 Lars Vik Dagestad 11.49 Marius Flatabø 11.75 Andreas Kvåle 11.83 Torje Gjeraldstveit 12.49 Isak M Solberg 10.88 Troy Brandseth Norbakk 11.71

Liten ball jenter rekrutt
Hanna Johnsen Furesund 5.00 Maria Ringheim Onstad 2.99 Synva Øvsthus Solstad 4.09 Ura Gjeraker3.84 Agnete Sundve Olde 14.53 Mia Tveita 7.20 Rønhaug Herre 12.85 Jenny Stuealnd 10.52 Karianne Bakka 12.03 Ronja Grønsberg Hellevik 11.63 Ane Bergljot Loven 10.07 Ingrid Finne 7.00 Ingri Fareth Aas 9.56 Anna Sundve Olde 6.28 Ingebjørg Herre 9.49 Ane Furu 7.47

Liten ball jenter rekrutt
Marcus S Fleischer 21.35 Nils Jørgen Dagestad 8.60 Falk Gjeraker 3.20 Petter Andreas Gårdsvoll 17.54 Trym Gjeraldstveit 3.70 Lars Vik Dagestad 11.50 Marius Flatabø 20.83 Andreas Kvåle 15.30 Torje Gjeraldstveit 20.28 Isak M Solberg 17.27 Troy Brandseth Norbakk 20.97

Lengde jenter rekrutt,
vind +0.3 til +0-6 Hanna Johnsen Furesund 1.00 Maria Ringheim Onstad 0.95 Synva Øvsthus Solstad 1.45 Ura Gjeraker 1.17 Agnete Sundve Olde 1.97 Mia Tveita 2.29 Rønhaug Herre 2.09 Jenny Stuealnd 2.02 Karianne Bakka 2.38 Ronja Grønsberg Hellevik 1.91 Ane Bergljot Loven 1.85 Ingrid Finne 1.96 Ingri Fareth Aas 2.10 Anna Sundve Olde 1.97 Ingebjørg Herre 1.39 Ane Furu 2.03

Lengde jenter rekrutt,
vind +0.3 til +0-6 Marcus S Fleischer 2.45 Nils Jørgen Dagestad 1.31 Falk Gjeraker 1.47 Petter Andreas Gårdsvoll 2.24 Trym Gjeraldstveit 1.33 Lars Vik Dagestad 2.68 Marius Flatabø 2.49 Andreas Kvåle 2.41 Torje Gjeraldstveit 2.31 Isak M Solberg 2.87 Troy Brandseth Norbakk 2.51

G 11 år liten ball
Olav Akerlie Mandelid 36.00 Theodor S Fleischer 20.31 Eirik Gjeraldstveit 20.04 Espen Gjeraldstveit 17.59

J12 år liten ball
Ingebjørg Stueland 21.27 Gøril F Furu 18.65 G11år lengde vind +0.3 - +0.6 Espen Gjeraldstveit 3.05 Eirik Gjeraldstveit 2.87 Olav Akerlie Mandelid 2.56 Theodor S Fleischer 2.56

J 12 år lengde
vind 0.1 til 0.4 Gøril F Furu 3.03 Ingebjørg Stueland 3.03

J13 år lengde
vind 0.1 til 0.4 Ingrid Kyte 3.66 Ingebjørg M Skeie 3.52

J14 år lengde
vind 0.1 til 0.4 Amalie Lauritzen 3.57 Nora Lødøen 3.23

G 14 år lengde
vind -0.3 Brynjar Flatabø 4.32

J 15 år lengde
vind -0.3 Guro Fjose 3.91 Malin Øyeflaten 3.67

G 11år 60m,
vind 0.0 Eirik Gjeraldstveit 11.41 Olav Akerlie Mandelid 11.56 Theodor S Fleischer 11.75 Espen Gjeraldstveit 11.87

G12 år,
vind 0.0 Magnus Lid Aske 10.65

Jenter 12 år, 60m,
vind -0.1 Gøril F Furu 10.47 Ingebjørg Stueland 10.56

J13 år, 60m
vind - 0.9 Ingebjørg M Skeie 9.85 Ingrid Kyte 10.29

J14 år, 60m
-0.3 Amalie Lauritzen 9.80 Nora Lødøen 10.54

G14 år, 60m
vind -0.3 Brynjar Flatabø 9.11

J 15 år 60 m
vind -0.3 Guro Fjose 9.61 Malin Øyeflaten 9.72

J12 år 600m
Ingebjørg Stueland 2.04.77

G 11 år 600m
Eirik Finne 2.08.73 Olav Akerlie Mandelid 2.31.03 Theodor S Fleischer 2.40.45 

G12 år 600m
Magnus Lid Aske 2.20.83

G15 år 3000m
Magnus Haugo 11.15.02

G17 år 3000m
Torstein Haaker Dagestad 10.31.06

G18 år 3000m
Einar Trefall 9.47.65 Lars Andre Møen 9.55.98 Olav Haugo 10.04.41 Eivind Blindheim 10.12.30 Eystein Bye 10.29.72 Jarand Lid Trøen 10.32.05

J13år, kule 3kg
Ingebjørg M Skeie 7.14 Ingrid Kyte 6.18

J14 år kule 3kg
Nora Lødøen 6.58

G11 år Kule 2kg
Olav Akerlie Mandelid 7.46 Theodor S Fleischer 5.81

G14 år kule 4kg
Brynjar Flatabø 8.12

Gutar 18 år kule 5.5kg
Erlend Nysæther 9.31 Einar Trefall 9.23 Jarand Lid Trøen 9.08 Eystein Bye 7.62 Eivind Blindheim 6.74


Resultat terrengløp 25.04
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp Onsdag 25.04

Rekruttar, jenter - 250m
Jenny Stueland, 1.02 Yvonne Børsheim, 2.10 Mia Eriksen, 1.23 Marte Vaksdal Høylo, 1.23 Ingrid Finne, 1.18 Emma Brattebø, 2.46 Anne Aas, 1.54 Julie Rongve Brattebø, 1.46 Ingri Fareth Aas, 1.24 Jorid Rekve Østlie, 1.17 Ane Bergljot Loven, 1.16 Ronja Hellevik Grønsberg, 1.29 Oliv Mølster, 2.53 Andrine Jordalen Syversen, 1.08 Guri Gjeraker, 2.40 Ella Gjeraker, 1.10 Ura Gjeraker Karna G Storheim 1.27 Thea Bergstrøm Jåstad, 1.26 Elinor Ringheim Ødegård,2.42 Synne O Røthe, 1.30 Ane F. Furu, 1.36 Tuva F. Furu, 1.29 Karina K Seim, 1.34 Malin Herre, 1.02 Synva Ringheim Helgaset, 2.59 Mia Tveite, 1.19 Amalie G Røthe, 1.17 Ane Sofie G Røthe, 1.35 Elida Kårstad, 1.11 Synne H Herfindal, 1.36 Selma G Storheim, 1.17 

Rekruttar, gutar - 250m
Markus Aas Bergstrøm, 1.30 Johan Berge Børsheim, 1.37 Andreas Kvåle, 1.13 Lasse Vaksdal, 1.03 Lukas Midttun Solberg, 1.42 Torje Gjeraldstveit, 1.07 Isak Midttun Solberg, 1.07 Bjørnar Vaksdal, 1.13 Markus S Fleischer, 1.07 Kristian Vaksdal, 1.26 Lasse Høylo, 1.02 Fredrik S Fleischer, 1.38 Tobias Ure, 1.17 Marius Flatabø, 1.07 Håvard Fosse Nilsen, 1.09 Håvard Rekve Østlie, 1.07 Eirik Sæten, 1.03 Olav Rekve Østlie, 1.43 Martin Jordalen Syversen, 1.14 Vegard K Seim, 1.06 Falk Gjeraker, 1.34 Ole Kristian Lydvo, 1.07 Jakob Mølster, 1.33 Mathias Mølster, 1.07 Lauritz Kettermann, 1.39 Eskil Tveiten, 1.05 Magnar L. Selheim, 1.04 Sander Eriksen, 1.07 Troy Brandseth Norbakk, 1.07 Torstein Bergstrøm Jåstad, 1.04 Peter Arvidson, 1.12 Sondre Lødemel, 1.08 Skage Ringheim Helgaseth, 1.58 Eivind Hjeltnes Rygg, 1.59 David Nordgård, 2.04 Eskil Lødemel, 1.18 Viktor Prestegård, 2.02 Johannes Rekve Ødegård, Erik Sætre, 1.06 Matias Juklestad, 1.05 Vebjørn Hjeltnes Rygg, 1.01

Jenter 11 år, 600m
Anna Bryn Mørkeset, 2.31 Ragna Kolve, 2.40 Siri Nordgård, 2.48 Heidi Kolve, 2.50 Mari Vaksdal, 2.52 Ingeborg Sleen Herheim, 3.00

Jenter 12 år, 600m
Ingebjørg Stueland, 2.19 Gøril F Furu, 2.30 Signe Gjeraker, 2.37

Jenter 13 år, 600m
Ingebjørg Skeie, 2.22 Emma Skjoldli, 2.24

Jenter 14 år, 600m
Nora Lødøen, 2.32

Jenter 15 år, 900m
Une Kvelvane, 2.55 Guro Fjose, 3.03 Sunnøve Sausjord, 3.12

Kvinner junior 1000m
Maria Fjose, 3.47

Gutar 11år 600m
Jakob Rongve Bryn, 2.16 Eirik Finne, 2.26 Fredrik G Røthe, 2.36 Eirik Gjeraldstveit, 2.38 Olav Akerlie Mandelid, 2.39 Brede Flatabø, 2.39 Hans Tvilde, 2.46 Eskil Tveiten, 2.43 Espen Gjeraldstveit, 3.16 Theodor S Fleischer, 3.17

Gutar 12 år, 600m
Olve Ure, 2.12 Skage Storheim, 2.23 Kjerand Kvelvane 2.25 Ådne Tveiten, 4.50 

Gutar 14 år, 600m
Kristian Skjeldal, 2.02 Knut Lussand Selheim, 2.04

Gutar 15 år, 900m
Magnus Haugo, 2.40

Gutar 16 år, 900m
Sindre Hirth, 2.37 Eirik Tvilde, 2.45

Gutar 18 år 2000m
Lars Andre Møen, 6.32 Joar G Turvoll, 6.47 Anders Rekve, 7.15

Gutar 19 år 2000m
Eirik Finne, 6.45


Resultat terrengløp 18.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 18.04.12

Rekruttar, jenter - 250m
Jenny Stueland, 1.05 Yvonne Børsheim, 2.15 Maria Hydle, 1.06 Marte Vaksdal Høylo, 1.29 Tuva Sterrie Brekke, 1.18 Emma Brattebø, 2.46 Anna Fareth Aas, 1.55 Julie Rongve Brattebø, 1.40 Ingri Fareth Aas, 1.21 Jorid Rekve Østlie, 1.25 Ane Bergljot Loven, 1.20 Ronja Grønsberg, 1.34 Oliv Mølster, 2.21 Andrine Jordalen Syversen, 1.13 Guri Gjeraker, 1.41 Ella Gjeraker, 1.13 Sanna Tvilde Afdal, 1.42 Ura Gjeraker, 2.09 Oda Mølster, 1.26 Jori Tveiten, 2.18 Ane F. Furu, 1.42 Tuva F. Furu, 1.10 Karina K Seim, 1.44 Malin Herre, 1.03 Synva Ringheim Helgaset, 4.59 Mia Tveite, 1.27 Amalie G Røthe, 1.19 Ane Sofie G Røthe, 1.52 Mathilde Kyte, 2.26 Mia Therese Ervik Opheim, 2.46 June Alette E Opheim, 2.46

Rekruttar, gutar - 250m
Eiliv Bryn Eikefjord, 2.04 Markus Bergstrøm, 1.32 Johan Berge Børsheim, 1.40 Andreas Kvåle, 1.16 Lasse Vaksdal, 1.03 Lukas Midttun Solberg, 1.48 Torje Gjeraldstveit, 1.17 Isak Midttun Solberg, 1.07 Bjørnar Vaksdal, 1.14 Markus S Fleischer, 1.12 Kristian Vaksdal, 1.35 Trym Gjeraldstveit, 1.43 Fredrik S Fleischer, 1.59 Tobias Ure, 1.18 Marius Flatabø, 1.09 Håvard Fosse Nilsen, 1.17 Håvard Rekve Østlie, 1.16 Eirik Sæten, 1.02 Olav Rekve Østlie, 2.04 Martin Jordalen Syversen, 1.18 Vegard K Seim, 1.05 Falk Gjeraker, 1.38 Ole Kristian Lydvo, 1.16 Jakob Mølster, 1.43 Mathias Mølster, 1.06 Lauritz Kettermann, 1.16 Eskil Tveiten, 1.03 Magnar L. Selheim, 1.08 Sander Eriksen, 1.01 Nils Jørgen Dagestad, 1.16 Lars Dagestad, 1.07 Øyvind Kyte, 1.09 Torstein Jåstad, 1.07 Skage R Helgaseth, 4.20 Sivert D Skjerveggen, 1.31

Jenter 11 år, 600m
Nora Bryn Eikefjord, 2.40 Ragna Kolve, 2.41 Mari Vaksdal, 2.46 Heidi Kolve, 2.59 Mathilde Tveite 3.23

Jenter 12 år, 600m
Ingebjørg Stueland, 2.22 Gøril F Furu, 2.35

Jenter 13 år, 600m
Emma Skjoldli, 2.22

Jenter 14 år, 600m
Nora Lødøen, 2.30

Jenter 15 år, 900m
Sunniva Sausjord, 3.13 Kristi Gjelland Lie, 3.59

Gutar 11år 600m
Jakob Rongve Bryn, 2.19 Fredrik G Røthe, 2.28 Jørgen Gjerstad Jordal, 2.29 Jon Sterri Brekke, 2.36 Håkon Hellebust, 2.40 Eirik Gjeraldstveit, 2.40 Eskil Tveiten, 2.43 Olav Akerlie Mandlid, 2.44 Brede Flatabø, 2.53 Espen Gjeraldstveit, 2.55 Theodor S Fleischer, 3.09 Brede Sebastian Søreide, 3.31

Gutar 12 år, 600m
Olve Ure, 2.14 Sindre Hydle, 2.18 Eirik Fauskanger Tillung, 3.26

Gutar 14 år, 600m
Bjørnar Sæten, 2.03 Kristian Skjeldal, 2.06 Knut Lussand Selheim, 2.08 Brynjar Flatabø, 2.13

Gutar 15 år, 900m
Magnus Haugo, 2.45 Bjørn Herfindal Haugo, 2.51


Resultat terrengløp 11.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 11.04.12,
Arrangør: Voss IL, friidrett,

Rekruttar, jenter - 300m,
Jenny Stueland, 1.35, Yvonne Børsheim, 3.30, Maria Hydle, 1.41, Marte Vaksdal, 1.58 Marthe Senderud Wæhle, 1.46 Amalie Galaaen Røthe, 1.44 Emma Brattebø, 3.23 Anna Fareth Aas, 2.53 Ingrid Finne, 1.49 Ingri Fareth Aas, 1.56 Jorid Rekve Østlie, 2.00 Ane Bergljot Loven, 1.51 Ronja Grønsberg, 2.22 Susanna F Spildo, 1.57 Andrine Jordalen Syvertsen, 1.35 Guri Gjeraker, 3.13 Ella Gjeraker, 1.33 Sanna Tvilde Afdal, 1.42

 Rekruttar, gutar - 300m
Eiliv Bryn Eikefjord, 2.48 Markus Bergstrøm, 2.01 Johan Børsheim, 2.06 Andreas Kvåle, 1.33 Lasse Vaksdal, 1.20 Lukas Midttun Solberg, 2.56 Torje gjeraldstveit, 1.38 Isak Midttun Solberg, 1.28 Sondre Lødemel, 1.39 Markus S Fleischer, 1.31 Eskil Lødemel 1.56 Troy B Nordbakk, 1.32 Fredrik S Fleischer, 2.31 Tobias Ure, 1.37 Marius Flatabø, 1.33 Håvard Fosse Nilsen, 1.39 Håvard Rekve Østlie, 1.32 Eirik Sæten, 1.27 Olav Rekve Østlie, 2.48 Martin Jordalen Sivertsen, 1.43 Vegard K Seim, 1.26 Peter Arvidsson 1.42

Jenter 11 år, 600m
Mari Fareth Aas 2.20 Nora Bryn Eikefjord, 2.35 Ingeborg S Wæhle, 2.45 Mathilde Tveite 2.50

Jenter 12 år, 600m
Ingebjørg Stueland, 2.23

Jenter 13 år, 600m
Ingebjørg Skeie, 2.19

Jenter 14 år, 600m
Live Finne, 2.26 Nora Lødøen, 2.32 Amalie Hegland Lauritzen, 2.40

Jenter 15 år, 1000m
Guro Fjose, 3.44

Gutar 11 år, 600m
Eirik Finne, 2.19 Kristoffer augland, 2.21 Fredrik G Røthe, 2.22 Jakob Rongve Bryn, 2.23 Olav Akerlie Mandlid, 2.39 Brede Flatabø, 2.42 Espen Gjeraldstveit, 2.46 Magnus Hernes, 2.48 Theodor S Tønjum, 2.56

Gutar 12 år, 600m
Olve Ure, 2.07 Sindre Hydle, 2.14 Jostein Dagestad, 2.14 Kaspar Augland, 2.20 

Gutar 13 år, 600m
Hallvard Augland, 2.12

Gutar 14 år, 600m
Brynjar Flatabø, 2.06

Gutar 15 år, 1000m
Magnus Haugo, 3.16


Resultat stemne 25.05
Resultat frå friidrettstemne på Voss idrettsplass onsdag 25..05.
Arrang.: Voss IL

60m rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 12.18, Mia Tveite 15.41, Mathilde Tveite 13.11, Ane Førde Furu 17.20, Jorid Rekve Østlie 16.44, Jorid Tveiten 23.66, Mari Fareth Aas 11.36, Nora Bryn Eikefjord 11.39, Ingrid Fareth Aas 15.13, Marthe Vaksdal Høylo 14.44, Camilla Skahjem 10.10, Nora Midtun Solberg 11.20, Maria Knapstad 9.42, Gøril Førde Furu 11.07, Silje Fosse 10.61

60m rekrutt gutar
Magnus Hernes 11.84, Theodor F Tønjum 12.06, William Styve 12.24, Eskil Tveiten 11.77, Olav Akerlie Mandelid 11.67, Eilev Bryn Eikefjord 25.08, Jakob Mølster 19.11, Olav Rekve Østlie 23.23, Matias Mølster 12.50, Håvard Rekve Østlie 12.35, Aune Brandseth Norbakk 16.49, Olav Mølster 27.80, Øyvind Bakketun Kyte 27.80, Isak Midtun Solberg 12.48, Troy Brandseth Norbakk 11.68, Eskil Tveiten 11.77, Magnar Lussand Selheim 12.04, Lukas Midtun Solberg 19.31 Lengde rekrutt gutar Olav Akerlie Mandelid 2.80, Eilev Bryn Eikefjord 1.06, Jakob Mølster 1.30, Olav Rekve Østlie 1.02, Mathias Mølster 2.33, Håvard Rekve Østlie 2.19, Aune Brandseth Norbakk 1.06, Øyvind Bakketun Kyte 2.04, Isak Midtun Solberg 2.56, Troy Brandseth Norbakk 2.64, Eskil Tveiten 2.61, Magnar Lussand Selheim 2.49, Lukas Midtun Solberg 1.15, Magnus Hernes 2.62, Theodor F Tønjum 2.44, William Styve 2.43, Eilev Bryn Eikefjord 1.06,

Lengde rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 2.15, Mia Tveite 1.92, Mathilde Tveite 2.31, Ane Førde Furu 1.22, Jorid Rekve Østlie 1.40, Jori Tveiten 0.87, Mari Fareth Aas 2.70, Nora Bryn Eikefjord 2.74, Ingri Fareth Aas 1.47, Marthe Vaksdal Høylo 1.98,

300m rekrutt gutar
Magnus Hernes 1.05.90, Theodor F Tønjum 1.13.05, William Styve 1.13.44, Eskil Tveiten 1.05.90, Olav Akerlie Mandelid 1.08.77, Håvard Rekve Østlie 1.09.52, Aune Brandseth Norbakk 2.05.10, Øyvind Bakketun Kyte 1.13.26, Isak Midtun Solberg 1.07.56, Troy Brandseth Norbakk 1.17.64, Magnar Lussand Selheim 1.08.46

300m rekrutt jenter
Mia Tveite 1.39.72, Mathilde Tveite 1.20.50, Mari Fareth Aas 1.02.36, Nora Bryn Eikefjord 1.04.63, Ingri Fareth Aas 1.33.37, Marthe Vaksdal Høylo 1.30.38,

60m J11 år
Ingebjørg Stueland 11.01, Tale Mossige Loven 11.43, Synva Finne 10.66

60m J12 år
Ingrid Kyte 10.81

60m J14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 9.65, Anna Lussand Selheim 9.65, Guro Rosseland Fjose 9.87, Marta Loven 9.96

60m G13 år
Knut Lussand Selheim 10.05

60m veteran 60-64
Olav Fimland 27.97

600m G12 år
Tore Akerlie 1.55.94

600m G13 år
Knut Lussand Selheim 2.02.25

Lengde G12 år
Tore Akerlie 3.36

Lengde G 13 år
Knut Lussand Selheim 3.46

Lengde J11 år
Camilla Skahjem 3.75, Gøril Førde Furu 3.14, Ingebjørg Stueland 3.12, Tale Mossige Loven 2.99, Synva Finne 2.99, Nora Midtun Solberg 2.71

Lengde J12 år
Maria Knapstad 3.43, Ingrid Kyte 3.04 Lengde J13 år Silje Fosse 3.00

Lengde J14år
Mathilde Bryn Eikefjord 4.11, Guro Rosseland Fjose 3.76, Marta Loven 3.52, Anna Lussand Selheim 3.30

Lengde MV 60-64
Olav Fimland 1.43

Kule J11 år
Gøril Førde Furu 5.95, Tale Mossige Loven 5.08, Nora Midtun Solberg 5.10, Synva Finne 5.53

Kule J12 år
Ingrid Kyte 5.24

Kule J13 år
Silje Fosse 6.87

Kule J14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 7.87, Anna Lussand Selheim 7.32

Kule G12 år
Tore Akerlie 7.15

Kule MV 60-64
Olav Fimland 8.80


Resultat lagkamp mot Vik
Resultat frå lagkamp mellom Vik og Voss onsdag 11.05.
Arrang.: Voss IL

Liten ball rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 9.27, Birgit Halset Vik IL 11.13, Mari Halset Vik IL 12.70, Lenie Årestrup Vik IL 12.72, Julie R Brattebø 7,21, Ingeborg Klette 6.77, Anna Vetås Sjøtun 8.13, Ane Førde Furu 5.61, Selma Vetås Sjøtun 2.41, Jorid Rekve Østlie 4.22, Celina Rode 16.46, Malene Bryn Vik IL 15.78, Elida Kårstad 5.87, Marte Vaksdal Høylo 5.89, Kaia Dagestad Steine 8.35

Lengde rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 2.25, Birgit Halset Vik IL 1.80, Mari Halset Vik IL 1.85, Lenie Årestrup Vik IL 2.17, Julie R Brattebø 1.02, Ingeborg Klette 1.43, Anna Vetås Sjøtun 1.61, Ane Førde Furu 1.36, Selma Vetås Sjøtun 0.75, Jorid Rekve Østlie 1.31, Celina Rode 2.70, Malene Bryn Vik IL 2.10, Elida Kårstad 1.98, Marte Vaksdal Høylo 1.85, Ane Loven 1.66, Oda Mølster 1.81

60m rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 12.18, Birgit Halset Vik IL 13.55, Mari Halset Vik IL 13.58, Lenie Årestrup Vik IL 12.47, Ingeborg Klette 17.74, Anna Vetås Sjøtun 13.07, Ane Førde Furu 16.38, Selma Vetås Sjøtun 26.08, Jorid Rekve Østlie 16.25, Celina Rode 11.58, Malene Bryn Vik IL 11.42, Elida Kårstad 13.01, Marte Vaksdal Høylo 14.09, Kaia Dagestad Steine 16.08, Ane Loven 13.10, Oliv Mølster 24.68, Oda Mølster 14.58,

Lengde rekrutt gutar
Eilev Bryn Eikefjord 1.29, Jakob Mølster 1.50, Lasse Vksdal Høylo 2.73, Olav R. Østlie 1.11, Matias Mølster 2.53, Vegard Halset Vik IL 2.49, Erling Finden Vik IL 2.54, Isak Midttun Solberg 2.38, Håvard Rekve Østlie 2.16, Lars Vetås Sjøtun 1.85, Trym Abbedissen 2.30, Håvard Nilsen Fosse 2.66, Eskil Tveiten 2.69, Olav Olsen 2.27, Magnar Selheim 2.63

Liten ball rekrutt gutar
Eilev Bryn Eikefjord 2.87, Lasse Vaksdal Høylo 24.86, Olav R. Østlie 4.52, Vegard Halset Vik IL 27.10, Erling Finden Vik IL 26.23, Isak Midttun Solberg 14.36, Håvard Rekve Østlie 14.27, Lars Vetås Sjøtun 14.99, Trym Abbedissen 16.02, Håvard Nilsen Fosse 9.44, Lasse Vaksdal Høylo 24.86, Eskil Tveiten 20.69, Jakob Mølster 7.83, Olav Olsen 18.59, Magnar L Selheim 23.44, Matias Mølster 26.07

60m rekrutt gutar
Eilev Bryn Eikefjord 19.89, Jakob Mølster 26.02, Lasse Vaksdal Høylo 2.73, Olav R. Østlie 25.05, Matias Mølster 12.26, Vegard Halset Vik IL 11.16, Erling Finden Vik IL 10.85, Isak Midttun Solberg 12.15, Håvard Rekve Østlie 12.60, Lars Vetås Sjøtun 13.18, Trym Abbedissen 12.75, Håvard Nilsen Fosse 12.54, Eskil Tveiten 11.98, Olav Olsen 11.65, Magnar L Selheim 11.49

Liten ball jenter 10 år
Nora Bryn Eikefjord 21.07, Emma Klarholm Vik IL 13.57, Marit Fareth Aas 13.16, Mathilde Tveite 11.53

Liten ball jenter 11 år
Janne Tryti Vik IL 19.77, Nora Midttun Solberg 19.46, Margit Holmberg Vik IL 18.08, Lena Ramberg Vik IL 17.34, Gøril Førde Furu 16.59, Halga Brudevoll Vik IL 15.00

Liten ball jenter 12 år
Emilie Halset Vik IL 30.76, Hilde Fosse 28.46, Eli Yun Årestrup Vik IL 25.97, Ingrid Kyte 22.19, Silje Fosse 27.21

Liten ball jenter 13 år
Silje Fosse 27.21

Liten ball gutar 10 år
Olav Mandelid 35.41, Elias Kårstad 25.57, Magnus Hernes 27.18, Kristoffer Augland 29.58

Liten ball gutar 11 år
Kaspar Augland 31.28, Håvard Lundeland Vik IL 27.29, Helge Hjeltnes Rygg 26.19, Marius Larsen Vik IL 25.61, Sindre Espeland Aase Vik IL 24.51, Olav Andreas Bøthun Vik IL 24.10, Jonas Systad Vik IL 16.93

Liten ball gutar 12 år
Eirik Markus Rinde Vik IL 39.19, Halvard Augland 31.08, Joakim Skjerven Vik IL 29.28, Ragnar Finden Vik IL 26.69, Ola Halset Vik IL 26.11

Liten ball gutar 13 år
Knut L Selheim 28.97

Lengde jenter 10 år
Marit Fareth Aas 2.60, Mathilde Tveite 2.01, Nora Bryn Eikefjord 2.92, Emma Klarholm Vik IL 2.39,

Lengde jenter 11 år
Gøril Førde Furu 3.11, 19.46, Helga Brudevoll Vik IL 3.00, Margit Holmberg Vik IL 2.92, Lena Ramberg Vik IL 2.84, 15.00, Nora Midttun Solberg 2.73, Janne Tryti Vik IL 2.67

Lengde jenter 12 år
Eli Yun Årestrup Vik IL 3.70, Maria Knapstad 3.29, Emilie Halset Vik IL 3.27, Hilde Fosse 3.13, Ingrid Kyte 3.07, Lillian Bryn Vik IL 3.06

Lengde jenter 13 år
Silje Fosse 2.99

Lengde jenter 14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 4.10, Malin Øyeflaten 3.99, Guro Rosseland Fjose 3.96, Marta Loven 3.69

Lengde gutar 10 år
Olav Mandelid 2.66, Elias Kårstad 2.91, Magnus Hernes 1.76, Kristoffer Augland 3.16

Lengde gutar 11 år
Olav Andreas Bøthun Vik IL 3.28, Jonas Systad Vik IL 3.25, Helge Hjeltnes Rygg 3.11, Marius Larsen Vik IL 3.08, Kaspar Augland 3.00, Sindre Espeland Aase Vik IL 2.89, Håvard Lundeland Vik IL 2.73

Lengde gutar 12 år
Halvard Augland 3.92, Eirik Markus Rinde Vik IL 3.42, Ragnar Finden Vik IL 3.34, Joakim Skjerven Vik IL 3.25, Andreas Fosse Vik IL 3.03, Ola Halset Vik IL 2.83 

Lengde gutar 13 år
Bjørnar Sæten, IL Ørnar 3.70

Lengde gutar 14 år
August Vetaas Sjøtun 3.96

60m jenter 10 år
Marit Fareth Aas 12.58, Nora Bryn Eikefjord 11.21, Emma Klarholm Vik IL 11.26, Mathilde Tveite 12.47

60m jenter 11 år
Margit Holmberg Vik IL 10.01, Gøril Førde Furu 10.59, Helga Brudevoll Vik IL 10.18, Kristine Gjerde 10.31, Janne Tryti Vik IL 10.76, Nora Midttun Solberg 11.07, Lena Ramberg Vik IL 11.08

60m jenter 12 år
Maria Knapstad 9.40, Lillian Bryn Vik IL 9.75, Eli Yun Årestrup Vik IL 9.81, Emilie Halset Vik IL 10.01, Ingrid Kyte 10.40 60m jenter 13 år Silje Fosse 10.55

60m gutar 10 år
Olav Mandelid 11.57, Elias Kårstad 10.26, Magnus Hernes 10.25, Kristoffer Augland 11.73

60m gutar 11 år
Olav Andreas Bøthun Vik IL 10.15, Marius Larsen Vik IL 10.43, Kaspar Augland 10.60, Sindre Espeland Aase Vik IL 10.64, Jonas Systad Vik IL 11.30, Håvard Lundeland Vik IL 11.47

60m gutar 12 år
Halvard Augland 9.28, Ragnar Finden Vik IL 10.06, Joakim Skjerven Vik IL 10.13, Andreas Fosse Vik IL 10.17, Eirik Markus Rinde Vik IL 10.25, Ola Halset Vik IL 11.05

60m gutar 13 år
Bjørnar Sæten, IL Ørnar 9.73

300m jenter 10 år
Celina Rode 1.05.32, Marit Fareth Aas 1.05.61, Nora Bryn Eikefjord 1.03.77, Emma Klarholm Vik IL 1.22.57, Mathilde Tveite 1.13.48

300m jenter 11 år
Helga Brudevoll Vik IL 55.29, Margit Holmberg Vik IL 58.61, Gøril Førde Furu 59.14, Kristine Gjerde 10.31, Janne Tryti Vik IL 1.06.49, Lena Ramberg Vik IL 1.06.75

300m jenter 12 år
Eli Yun Årestrup Vik IL 53.3, Lillian Bryn Vik IL 54.85, Maria Knapstad 56.61, Emilie Halset Vik IL 58.79, Ingrid Kyte 10.40, Hilde Fosse 1.01.03

300m Gutar 10 år
Olav Mandelid 63.52, Elias Kårstad 59.33, Magnus Hernes 1.10.31, Kristoffer Augland 57.51, Vegard Halset 65.09, Erling Finden 69.05

300m gutar 11 år
Marius Larsen Vik IL 54.17, Olav Andreas Bøthun Vik IL 54.70, Kaspar Augland 55.10, Helge Hjeltnes Rygg 56.77, Sindre Espeland Aase Vik IL 1.03.23, Jonas Systad Vik IL 1.06.61, Håvard Lundeland Vik IL 1.08.23

300m gutar 12 år
Halvard Augland 51.60, Eivind V. Sjøtun 53.59, Joakim Skjerven Vik IL 55.32, Andreas Fosse Vik IL 58.95, Eirik Markus Rinde Vik IL 59.89, Ragnar Finden Vik IL 1.01.10

300m gutar 13 år
Knut Lussand Selheim 55.94

100m jenter 14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 14.68, Guro Rosseland Fjose 15.52, Malin Øyeflaten 15.73, Marta Loven 15.84

100m Gutar 14 år
August Vetaas Sjøtun 15.22

100m G 17 år
Mons Martin Borgen Os Turn. 12.27

100m senior
Terje Himle 15.23

100m veteran
Bård Gjerde 14.63

800 m jenter 14år
Guro Rosseland Fjose 2.50.27

800m gutar 14 år
Bjørnar Sæten 2.44.90

Høgde jenter 14 år
Malin Øyeflaten 1.20

Høgde gutar 14 år
August Vetaas Sjøtun 1.40

Høgde gutar 17 år
Mons Martin Borgen Os Turn. 1.80

Høgde MV60-64
Olav Fimland 1.00

Høgde MV65-69
Jan Borgen Os turn 1.30

Kule senior, 4 kg
Terje Himle 11.15 Kule

MV60-64 4kg
Olav Fimland 8.79

Kule MV65-69 4kg
Jan Borgen Os turn 11.68

LAGKAMP: VOSS-VIK 10-13 år:
Vik 122 poeng, Voss 104 poeng 14-16 år: Vik 0 poeng, Voss 55 poeng


Resultat vossameisterskapen i terrengløp
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp i Prestegardsmoen torsdag 05.05.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Mari Fareth Aas 1.23, Elida Kaarstad 3.14, Jorid Rekve Østlie 4.39, Yvonne Berge Børsheim 4.50, Sarah Flatlandsmo 1.24, Heidi Kolve 1.33, Ragna Kolve 1.20, Mathilde Skorve Tveite 1.41, Nora Bryn Eikefjord 1.22, Anna Aas 3.04, Ane Furu 2.56, Marte Senderud Wæhle 1.54, Thuva Furu 1.41, Anne Bergljot Loven 1.55, Mari Vaksdal 1.27, Ingeborg Senderud Wæhle 1.24, Guri Gjeraker 2.21, Ingrid Fareth Aas 2.02. Thea Bergstrøm Jåstad 2.20, Mia Opheim 4.50, Mari Aas 1.23, Marita Kronstad 1.44, Celina Rode 1.24, Selma Sjøtun 4.07, Anna Sjøtun 2.29, Mia Tveite 1.41, Kari Haugo Skeie 1.42, Elinor Rekve Ødegard 1.54, Marte Høylo 2.06 

Rekruttar gutar 300m
Eirik Sæten 1.24, Andreas Kvåle 1.27, Elias Kaarstad 1.17, Eilev B Eikefjord 1.38, Elias Kårstad 1.19, Lukas Midtun Solberg 1.37, Markus Aas Bergstrøm 1.36, Magnar Lussand Selheim 1.26, Isak Midtun Solberg 1.22, Håvard Rekve Østlie 1.27, Olav Rekve Østlie 1.39, Johan Berge Børsheim 1.36, Eirik Finne 1.19, Håvard Nilsen Fosse 1.28, Vegard Seim 1.24, Mikkel Lønning Grendahl 1.27, Torstein Bergstrøm Ljåstad 1.27, Kristoffer Augland 1.11, Ole Kristian Lydvo 1.33, Hans Tvilde 1.26, Bendik Vaksdal 1.39, Kristian Vaksdal 1.35, Theodor F Tønjum 1.27, Markus F Tønjum 1.29, Bjørnar Vaksdal 1.28, Magnus Hernes 1.27, Eskil Tveiten 1.24, Øyvind Baketun 1.27, Lars Sjøtun 1.29, Lasse Vaksdal Høylo 1.23, Even Lunde Grimastad 1.32

Jenter 11 år 600m
Gøril Furu 2.23, Nora Solberg 2.24, Signe Gjeraker 2.30

Jenter 12 år 600m
Ingebjørg Skeie 2.13, Hilde Fosse 2.16, Ingeborg Rokne 2.19, Ingrid Kyte 2.22 

Jenter 13 år 600m
Silje Fosse 2.26, Nora Lødøen 2.31

Jenter 14 år 600m
Une Kvelvane 1.59.8, Mathilde B Eikefjord 2.00, Guro Fjose 2.02, Oda Lund 2.05, Anna Lussand Selheim 2.07, Guro Haugo Skeie 2.09

Gutar 12år 600m
Tore Akerlie 1.54.5, Halvard Augland 1.57, Eivind Vetås Sjøtun 1.57.5

Gutar 13 år 600m
Bjørnar Sæthen 1.52.5

Gutar 14 år 600m
August Sjøtun 1.49, Andreas Rokne 1.50.5, Magnus Haugo 1.52.7, Bjørn Haugo Herfindal 1.53,5

Gutar 15 år 900m
Sindre Hirth 2.40, Eirik Tvilde 2.48

Jenter 17 år 900m
Turid Salbu 4.03

Jenter 18 år 900m
Hilde Fenne 3.29

Jenter junior 900m
Ingrid Fjose 3.37

Gutar 19 år 2000m
Emil Hosøy, Osterøy IL 6.23

Menn veteran 2000m
Kjetil Dyrvik 6.47


Terrengløp 28.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen torsdag 28.04.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Mari Fareth Aas 1.23, Anna Bryn Mørkeset 1.12, Ingrid Finne 1.49, Elida Kaarstad 1.47, Jorid Rekve Østlie 3.06, Signe Berge Vangsnes 2.47, Yvonne Berge Børsheim 4.02, Ragna Kolve 1.25, Sarah Flatlandsmo 1.27, Heidi Kolve 1.33, Mathilde Skorve Tveite 1.45, Nora Bryn Eikefjord 1.28, Ella Gjeraker 1.38, Mathe Senderud Wæhle 1.56, Ingeborg Senderud Wæhle 1.29, Guri Gjeraker 2.21, Ingrid Fareth Aas 1.59

Rekruttar gutar 300m
Eirik Sæten 1.27, Fredrik F Tønjum 2.52, Andreas Kvåle 1.26, Eirik Finne 1.23, Elias Kaarstad 1.19, Eilev B Eikefjord 3.04, Theodor F Tønjum 1.35, Elias Kårstad 1.19, Markus F Tønjum 1.37, Lukas Midtun Solberg 3.52, Markus Aas Bergstrøm 4.05, Magnar lussand selheim 1.31, Isak Midtun Solberg 3.52, Trym Abbedissen 1.57, Håvard Rekve Østlie 1.35, Olav Rekve Østlie 3.04, Johan Berge Børsheim 2.41, Mathias Juklestad 1.34, Nikolai Juklestad 2.41, Troy B Nordbakk 1.41, Sondre Lødemel 1.32, Eskil Lødemel 2.18

Jenter 12 år 600m
Ingebjørg Skeie 2.15.3

Jenter 13 år 600m
Nora Lødøen 2.31

Jenter 14 år 600m
Une Kvelvane 2.01, Guro Fjose 2.03, Anna Lussand Selheim 2.12, Rakel Dolve Stalheim 2.15.6

Gutar 11 år 600m Magnus Aske 2.48

Gutar 12år 600m
Tore Akerlie 1.55,5 Odin Lødemel 2.15

Gutar 13 år 600m
Bjørnar Sæthen 1.55

Gutar 14 år 600m
Andreas Rokne 1.53

Gutar 15 år 900m
Sindre Hirth 2.43, Sivert Fenne 2.53

Jenter junior 1100m
Maria Fjose 3.32, Anja Fjose 4.49

Kvinner senior Linn Fjose 4.18

Menn veteran 2000m Kjetil Dyrvik 6.20


Resultat terrengløp 13.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 13.04.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Mari Fareth Aas 1.20, Kari Haugo Skeie 1.36, Ingri Fareth Aas 1.56, Nora Bryn Eikefjord 1.19, Anna Bryn Mørkeset 1.17, Anna Fareth Aas 3.31, Ingrid Finne 1.48, Synne H Herfindal 1.49

Rekruttar gutar 300m
Brede Flatebø 1.25, Hans Tvilde 1.26, Eirik Sæten 1.26, Fredrik F Tønjum 1.28, Andreas Kvåle 1.26, Eirik Finne 1.19, Elias Kaarstad 1.26, Marius Flatebø 1.26, Ludvig Skattum 1.21, Tobias Ure 1.27, Eilev B Eikefjord 1.53, Theodor F Tønjum 1.26, Ola Akerlie Mandelid 1.25, Elias Kårstad 1.20, Markus F Tønjum 1.25, Lukas Midtun Solberg 1.29

Jenter 11 år 600m
Kristina Gjerde 2.30

Jenter 12 år 600m
Emma Skjoldli 2.22

Jenter 13 år 600m
Live Finne 2.16 

Jenter 14 år 600m
Une Kvelvane 2.08, Mathilde B. Eikefjord 2.09, Guro Fjose 2.10, Ida Bryn Mørkeset 2.14, Oda Hånes Lund 2.17, Anna Lussand Selheim 2.18, Guro Haugo Skeie 2.19, Martha Loven 2.23

Gutar 11 år 600m
Olve Ure 2.15, Kaspar Augland 2.22, Kjerand Kvelvane 2.33, Ådne Tveiten 3.09 

Gutar 12år 600m
Hallvard Augland 2.02, Tore Akerlie 2.04

Gutar 13 år 600m
Bjørnar Sæthen 2.00, Tobias Nyborg 2.03, Knut Lussand Selheim 2.04 8,

Jenter 17 år 1000m
Signe Lussand Selheim 4.04 

Jenter 19 år 1000m
Ingrid Fjose 3.34

Gutar 15 år 1000m
Sindre Hirth 3.19, Eirik Tvilde 3.31

Gutar 17 år 2000m
Einar Trefall, Eksingedal IL 6.32, Jarand Lid Trøen Bergdalen IL 7.01

Menn veteran 1000m
Bård Gjerde 3.33 

Kvinner veteran 1000m
Sigfrid Gjerde 6.09

Menn veteran 2000m
Kjetil Dyrvik 6.45


Resultat frå stemne 8.09.10
Det er registrert vind på kvart enkelt hopp/heat. Sidan alle hopp heat hadde motvind, er vind berre påført øvinga/klassen

Rekrutt jenter 60m
Hedda Rong Hosås 10.84, Gørild F Furu 10.97, Ingeborg Rekve 11.22, Ella Gjeraker 13.03, Kristina Gjerde 10.46, Camilla Skajem 10.43, Celina Rode 11.39, Oda Mølster 14.48, Ingebjørg Stueland 10.91, Sunneva Finne 11.34

Rekrutt gutar 60m
Magnar Lussand Selheim 11.86, Kjerand Kvelvane 12.52, Sondre Lødemel 11.02, Vebjørn Rygg 10.85, Kristoffer Tho Tønjum 12.41, Markus F Tønjum 12.42, Mikkel Lønning Grendal 14.42, Nikolai Strand 12.72, Halstein Finne Engelsen 11.61, Mathias Mølster 12.60, Sander Eriksen 11.34, Theodoor F Tønjum 12.33, Olav Mandelid 11.73, Magnus Lid Aske 11.90, Theodor H Nordanger 13.52, Torstein B Jåstad 11.24, Isak Solberg 12.43

Rekrutt jenter liten ball
Celina Rode 15.29, Hedda Rong Hosås 10.00, Gørild F Furu 18.57

Rekrutt gutar liten ball
Halstein Finne Engelsen 15.10, Mathias Mølster 19.49, Sander Eriksen 25.54, Theodoor F Tønjum 17.88, Olav Mandelid 31.17, Magnus Lid Aske 16.92, Fredrik Tønjum 1.50, Theodor H Nordanger 10.65, Torstein B Jåstad 20.10, Isak Solberg 9.06, Magnar Lussand Selheim 25.08, Kjerand Kvelvane 31.10, Sondre Lødemel 17.33, Vebjørn Rygg 17.60, Kristoffer Tho Tønjum 22.17, Markus F Tønjum 14.35, Mikkel Lønning Grendal 27.20, Nikolai Strand 9.57

Rekrutt jenter lengde
Celina Rode 2.18, Oda Mølster 1.78, Ingebjørg Stueland 2.89, Sunneva Finne 2.91, Hedda Rong Hosås 2.40, Gøril F Furu 2.82, Ingeborg Rekve 2.78, Ella Gjeraker 1.81, Kristina Gjerde 10.46, Camilla Skajem 10.43, Ingrid Helene Lønning Grendal 2.15,

Rekrutt gutar lengde
Theodoor F Tønjum 2.42, Magnus Lid Aske 2.50, Theodor H Nordanger 1.87, Torstein B Jåstad 2.63, Isak Solberg 2.20, Magnar Lussand Selheim 2.57, Kjerand Kvelvane 2.76, Sondre Lødemel 2.46, Vebjørn Rygg 2.96, Kristoffer Tho Tønjum 2.46, Markus F Tønjum 2.04, Mikkel Lønning Grendal 2.47, Nikolai Strand 1.60, Fredrik F Tønjum 0.74, Halstein Finne Engelsen 2.54, Sander Eriksen 2.57

Lengde J 11 år
Vind frå -0.3 til -1.2 Maria Knapstad 3.52, Hilde Fosse 3.18, Ingebjørg Mathiesen Skeie 2.91, Amalie Fykse 2.76 Lengde J 12 år Vind frå -0.4 til -1.3 Silje Fosse 3.20 Lengde G 11år Vind frå 0.2 til 1.8 Kåre Loven 3.25, Emil Rong Hosås 3.17, Odin Lødemel 3.07, Johannes Furu 2.50

Lengde G 12år
Vind frå 0.9 til 1.9 Knut Lussand Selheim 3.84, Eivind Aarsand 3.28

Tresteg J 13
vind -0.5 til -1.5 Guro Fjose 7.90, Malin Øyeflaten 7.78, Marta Loven 6.99, Une Kvelvane 6.65 Høgde J 11 år Amalie Fykse 1.05, Hilde Fosse 1.05, Maria Knapstad 1.05, Ingebjørg Stueland 1.05, Synneva Finne 0.95, Ingrid Kyte 0.80 Høgde J 12 år Silje Fosse 0.95 Høgde J 13 Malin Øyeflaten 1.10, Elisabeth Lahlum 1.10 Høgde G 13 år Håvard Time 1.25

Spyd G11 år
Johannes Furu 14.85, Odin Lødemel 11.39 Spyd G12 år Knut Lussand Selheim 14.02 Spyd G13 år Håvard Time 22.68, Bjørn Haugo Herfindal 19.83

Spyd J 13 år
Elisabeth Lahlum 16.78, Une Kvelvane 15.30, Guro Fjose 14.16, Marta Loven 10.61

60m hekk G11 år 68cm
Vind -0.2 Emil Rong Hosås 16.38

60m hekk G12 år, 68cm
Vind -0.2 Knut Lussand Selheim 13.72

60m hekk J11 år, 68cm
Vind -0.4 Maria Knapstad 13.95, Hilde Fosse 14.27, Amalie Fykse 15.33, Ingebjørg M Skeie 15.59 60m

hekk J12 år, 68cm
Vind -0.4 Silje Fosse 14.79 60m

hekk J13 år, 76cm
Vind -0.2 Mathilde B Eikefjord 10.99, Anna Lussand Selheim 13.26, Une Kvelvane 14.00, Sanna Kjeldesen Midtun 14.42, Malin Øyeflaten 15.13

Rekrutt 200m
Celina Rode 39.27 200m G 11 Vind -1.3 Kåre Loven 35.84, Odin Lødemel 36.82 

200m G 12
Vind -1.3 Knut Lussand Seim 32.03 200m G 13 Vind -1.3 Bjørn Haugo Herfindal 32.48 

200m J11
Vind -0.8 Maria Knapstad 34.30, Ingrid Kyte 35.35, Amalie Fykse 37.20, Ingebjørg M Skeie, 37.34

200m J12
Vind -0.8 Silje Fosse 39.27

200m J13
Vind -0.5 Mathilde B Eikefjord 30.18, Anna Lussand Selheim 32.54, Une Kvelvane 32.67, Sanna Kjeldsen Midtun 33.46, Elisabeth Lahlum 33.66, Marta Loven 34.53


Resultatlister
Sjå resultatlister for 2010 HER


Resultat vossameiserskapen i terrengløp 3.05
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp i Prestegardsmoen måndag 03.05. Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Anja Gregersen 1.42, Nora Bryn Eikefjord 1.38, Ida Tvilde 3.23, Mari Fareth Aas 1.35
Rekruttar gutar 300m
Magnar Lussand Selheim 1.23, Johannes I stad Lirhus 1.43, Hans Tvilde 1.30, Jørgen Gjerstad Jordal 1.26, Kjeran Kvelvane 1.22, Brede Flatebø 1.34, Marius Flatebø 1.43, Andreas Kvåle 1.39, Eskil Lødemel 1.29, Sondre Lødemel 1.32,

Jenter 11-12 år 600m
Guro Tveito Øvsthus 2.06.5, Hilde Fosse 2.23, Silje Fosse 2.27, Emma Skjoldli 2.30

Gutar 11-12 år 600m
Knut Lussand Selheim 2.05, Tore Akerli 2.05.5, Brynjar Flatebø 2.12, Halvard Augland 2.14, Odin Lødemel 2.25, Trym Rene 2.43

Jenter 13-14 år 900m
Mathilde B Eikefjord 3.04, Une Kvelvane 3.08, Anna Lussand Selheim 3.11, Guro Fjose 3.14, Kristina Rekve 3.20, Sunniva Sausjord 3.22, Malin Øyeflaten 3.22.5

Gutar 13-14 år 900m
Sindre hirth 2.55, Eirik Tvilde 2.57, Arild Fosse 4.14

Jenter 15-16 år 900m
Annvor T Nestås 2.54, Hege Djukastein 2.59, Signe Lussand Selheim 3.15

Jenter 18 år 1200m
Ingrid R. Fjose 3.34

Kvinner junior 1200m
Maria R. Fjose 3.45

Mv 45-50
Kjetil Dyrvik 6.46

MV 50-54
Jan Frode Seim 6.43


Resultat terrengløp 28.04
Rekruttar jenter 300m
Ingeborg Sleen Herheim 1.26, Anja Gregersen 1.35, Charlotte Sleen 1.39, Nora Bryn Eikefjord 1.33, Marta Helen Aasan 1.50, Isa Nyborg 1.40, Maria Hydle 1.35, Anna Bryn Mørkeseth 1.25

Rekruttar gutar 300m
Magnar Lussand Selheim 1.37, Johannes I stad Lirhus 1.44, Hans Tvilde 1.35, Jørgen Gjerstad Jordal 1.26, Troy Brandseth Norbakk 1.54, Sindre Hydle 1.24, Brede Flatebø 1.45, Marius Flatebø 1.48, Andreas Kvåle 1.35, Lasse Vaksdal Høylo 1.34, Eskil Lødemel 2.29, Aune Branseth Norbakk 3.29, Sondre Lødemel 1.32, Martin Syversen 2.05

Jenter 11 år 600m
Emma Skjoldli 2.31

Jenter 12 år 600m
Guro Tveito Øvsthus 2.13, Live Finne 2.21

Gutar 11år 600m
Odin Lødemel 2.30, Trym Selheim Rene 2.47

Gutar 12 år 600m
Knut Lussand Selheim 2.16, Brynjar Flatebø 2.26

Jenter 13 år 900m
Mathilde B eikefjord 3.00, Une Kvelvane 3.09, Guro Fjose 3.12, Elisabeth Løno Lahlum 3.13, Anna Lussand Selheim 3.15, Sunniva Sausjord 3.23

Gutar 14 år 900m
Eirik Tvilde 2.59

Jenter 18 år 1200m
Ingrid Fjose 3.39

Kvinner junior 1200m
Maria Fjose 3.35, Eirin Skjoldli 3.37, Guro Tveito 3.45


Resultat terrengløp 21.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 21.04.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Tonje Gregersen 2.00, Ingeborg Steen Herheim 1.24, Anja Gregersen 1.38, Mari Aas 1.29, Nora Bryn Eikefjord 1.28, Jenny Stueland 1.46, Synva Finne 1.23, Ingebjørg Stueland 1.19, ella Gjeraker 1.45, Guri Gjeraker 2.35, Anna Bryn Mørkeseth 1.27’

Rekruttar gutar 300m
Arne Istad Lirhus 2.05,%A0 Magnar Lussand Selheim 1.27, Johannes I stad Lirhus 1.51, Martin Steen Herheim 1.59, Hans Tvilde 1.32, Jørgen Gjerstad Jordal 1.19, Troy Brandseth Norbakk 1.50, Sindre Hydle 1.18, Vegard Herre 1.22, Olve Ure 1.14, Brede Flatebø 1.33, Tobias Ure 2.54, Marius Flatebø 1.38, Svein Tveito Øvsthus 1.35, Kaspar Augland 1.15, Isak Solberg 1.37, eirik Sæthen 1.39, Lukas Solberg 2.59, Andreas Kvåle 1.36, Eirik Finne 1.28, Elias Kaarstad 1.26

Jenter 11 år 600m
Emma Skjoldli 2.30

Jenter 12 år 600m
Guro Tveito Øvsthus 2.09, Vanessa S Witts 2.25

Gutar 11år 600m
Hallvard Augland 2.12, Odin Lødemel 2.38, Trym Selheim Rene 2.43

Gutar 12 år 600m
Bjørnar Sæthen 2.05, Brynjar Flatebø 2.11, Erling S Hauge 2.12, Knut Lussand Selheim 2.18, Eivind Aasan%A0 2.24, Brede Velure Rokne 2.42

Jenter 13 år 900m
Mathilde B eikefjord 3.09, Une Kvelvane 3.12, Elisabeth Løno Lahlum 3.13, Anna Lussand Selheim 3.13.5, Guro Fjose 3.14

Gutar 14 år 900m
Sivert Fenne 3.01, Eirik Tvilde 3.03, Anthon Sæthen 3.08

Jenter 16 år 900m
Annvor Teigen Nestås 2.55, Hege Djukastein 3.00, Signe Lussand Selheim 3.11

Gutar 16 år 1200m
Lars Tveito 3.27

Jenter 17 år 1200m
Hilde Fenne 3.34, Karoline Linga 3.55

Kvinner junior 1200m
Maria Fjose 3.35


SPONSORAR

AKTUELT
O-løp og premieutdeling 19. oktober
Friidrettsstemne 18.09
Friidrettsstemne 28.08
Tinestafetten 7.mai
Årsmøtet 2019, 28.mars
Friidrettstemne onsdag 19.09
Friidrettsstemne onsdag 9.05
O-løp 2 i Bømoen onsdag 16. mai
Terrengløp 18.04
Friidrettstrening
Årsmøte i hovudlaget 22.03, kl.20
Open dag i Idrettshallen 11.03
Basistrening
Vossameisterskapen i friidrett 7.juni
Resultat friidrett 22.05
Friidrettstemne måndag 22.05
Vossameisterskapen i terrengløp 3.05
Bestilla overtrekksdrakt
Betaling av medlemskontingent

Voss IL på facebook  

Resultat stemne 28.08.19
 Resultat frå stemnet onsdag 28.august finn du her

Resultat vossameisterskapen 5.06
Vossameisterskapen vart arrangert på idrettsplassen onsdag 5.juni under fine forhold. Resultata finn du her

Fleire gode resultat i helga (1.juni)
I Framoleikane vann Mariell Hetlesæter Morken, 16 år, suverent slegge med 48,75, kule med 13,22 og diskos med 33,87 og Daniel Dukstad, 17 år, vann 1500m på 4.21.34 
I Flåmsdalsløpet, halvmaraton i motbakke, som vart vunne av Torbjørn Ludvigsen, fekk Tore Akerlie ein flott 4.plass med tida 1.32.18. 

Resultat stemne 20.05.2019
 Resultata frå 20.05.19 finn du her

Friidrettsstemne onsdag 8.mai 2019
 Resultata finn du her

Vossameisterskapen i terrengløp 29.04.19
 Resultata finn du her

Stemne, Voss 19.09
 Resultatlista frå stemnet onsdag 19.09 finn du her 

Ungdomsmeisterskapen, resultat
Flotte resultat i ungdomsmeisterskapen
Mariell Hetlesæter Morken og Troy Brandseth Norbakk deltok i helga på ungdomsmeisterskapen i Overhalla. 

Mariell vart ungdomsmeister i både kule med 12,65 og slegge med 46,02, og i diskos fekk ho ein flott 2.plass med 34,01. 
Troy gjorde og ein framifrå konkurranse med 4.plass i spyd, 42,32, og 6.plass i slegge med 37.65 og 7.plass i diskos med 39,73. 
Me gratulerer med resultata og innsatsen.

Stemne 29.08
 Resultata frå stemnet den 29.08 finn du her eller her

Hardanger friidrettsfestival 16-17.juni
Fristen for påmelding til Hardanger friidrettsfestival den 16. og 17. juni er sundag 10.juni. Påmelding på Min idrett eller ta kontakt med Robin Norbakk eller Tore Tvilde.
Info om øvingar finn du her 

Vossameisterskapen 06.06.18
 Resultata finn du her

Resultat stemne på idrettsplassen 9.mai
 Resultata finn du her

Resultat vossameisterskapen i terrengløp
 Resultata finn du her

Resultat terrengløp 18.04.18
 Resultata frå terrengløpet finn du her

Resultat 2-kamp, onsdag 4.09
Resultata frå det som berre vart ein 2-kamp finn de her. 60m tidene vart tatt manuelt og med klappstart og kan ikkje godkjennast.

Resultat treningsstemne 20.september 2017
 Resultata frå stemnet den 20.09 finn du her

Resultat treningstemne 30.08
 Resultata frå stemnet den 30.08 finn du her

Resultat Stordleikane
Anne T.Danielsen (J13):
60m : 8.63 (1), 200m 29.07 (1), 60mH 10.95 (2), Lengde 4.29 (2), Høgde 1.32 (6)
Mariell Hetlesæter Morken (J14):
Spyd 31.02 (2), 60m 9.00 (2)

Resultat Tyrving og Strandebarm 17.-18.06
Resultata frå Hardanger friidrettsfestival og Tyrvingleikane finn du her
Fullstendige resultatlister finn du her: Tyrvingleikane og Strandebarm

Resultat vossameistrskapen 6.juni
 Resultata frå vossameisterskapen finn du her

Resultat Framoleikane 2017
 Resultata til deltakarane frå Voss IL finn du her

Resultat kaststemne 31.05
 Resultata frå kaststemna den 31.05 finn du her

Resultat kretskamp i Byrkjelo 27.-28.05.17
  • Mariell  Hetleseter Morken: nr 1 i diskos (0,75 kg), 35,03,  nr. 1 i kule (3kg), 10,60,
  • Troy Brandseth Norbakk:  nr. 1 i  slegge (4 kg), 32,10, nr  5 i kule (4 kg), 8, 91, nr 3  i  spyd, (600 gr), 29,96, nr. 3 i diskos (1 kg): 28,89. 
  • Anne Tharaldsen Danielsen: Høgde: nr. 2, 1,35,  60m nr 5,  8,99, 60m hekk, nr 2 13,34,  lengde nr 4, 4,28.  

Resultat frå Vik 20.05.17
 Resultata frå Vikastafetten og stemnet finn du her:

Resultat stemne den 22.05.17
 Resultata finn du her

Resultat kaststemne 15.05.17
 Resultata frå kaststemnet den 15.05 finn du her.
 Resultata frå Karabinlekane 2017 finn du her

Resultat terrengløp 2017
 Resultata frå terrengløpa i 2017: 1.løp 24.04  -  2.løp 03.05

Resultat Pingvinleikane 11.-12.02
Resultat deltakarar frå Voss IL finn du her
Alle resultata finn du her

Resultat Norna-leikane, Leikvang 20-21.01.17
Alle resultata finn du her
Resultata til utøvarar frå laget finn du her

Resultat stemne 5.10.16
 Resultata frå hopp- og kaststemnet finn du her

Resultat stemne Voss 21.09.16
 Resultata frå stemnet den 21.09 finn du her

Resultat Bergensleikane 10.-11.09.16
 Resultata frå Bergensleikane finn du her

Resultat ungdomsleikane på Osterøy
 Resultat frå ungdomsleikane 27.-28.08 finn du her

Resultat Gneistspelen 12.08
 Resultata frå Gneistspelen 12.08 finn du her

Resultat stemne 24.08
 Resultat frå stemnet den 24.08 finn du her

Resultat 11.05
 Resultata frå treningsstemnet den 11.05 finn du her

Resultat vossameisterskapen i terrengløp 4.05.16
 Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp finn du her.

Resultat 23.09
Resultat frå stemnet 23.september


Resultat frå stemne 01.09.2015
Resultat frå stemne på idrettsplassen tysdag 1.09


Resultat Bergensleikane
Resultat Bergensleikane 29.-30.08


Resultat Gneistspelen
Resultat frå Gneistspelen den 22.-23.08.2015


Res. Stordleikane 14.-15.08
Resultat frå Stordleikane den 14.-15.08.15


Resultat vossameisterskapen
Resultat frå vossameisterskapen den 9.juni.


Resultat KM 6.-7.06
FLOTTE RESULTAT I KM:
Mariell Hetlesæther Morken (12år): Kule nr 1 med 10.17m; diskos nr 1 med 23,59m 
Troy Brandseth Norbakk (12år): Spyd nr 1 med 24,66m; Kule nr 2, 6,84m; diskos nr 2, 19,28m; lengde nr 12 med 3,60m; 60m, nr 11 med 10,23
Victoria Lundarheim (13år): 60m nr 3 med 9.24; Kule nr 4 med 6,82m; lengde nr 7 med 4,07; høgde nr 5 med 1.15m

Resultat stemne19.05


Resultat terrengløp 5.05


Resultat terrengløp 28.04


Resultat 16.09
Her finn du resultata frå stemnet på idrettsplassen tysdag 16.09


5-kamp resultat
Her finn du resultata frå 5-kampen tysdag 30.09


Resultat KM
Gode resultat frå dei tre utøvarane på krinsmeisterskapen. Sjå lenka.


Resultat stemne 02.09
Resultat frå friidrettsstemnet tysdag 02.09


Resultat vossameisterskapen
Resultat frå vossameisterskapen i friidrett.


Res. vossameisterskapen
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp i Prestegardsmoen tysdag 6.mai


Resultat terrengløp 29.04
Resultat frå terrengløpet i Prestegardsmoen den 29.04.


04-09.2013
Resultat frå treningsstemna den 04.09.13


05.06.13
Resultata frå vossameisterskapen finn du i lenkja.


29.05.13
Resultat frå stemna den 29.mai


Resultat 24.04
Resultat vossameisterskapen i terrengløp


Resultat terrengløp 17.04
Terrengløp onsdag 17.04

Rekrutt gutar
Troy Brandseth Norbakk 0.59,5 Aune Brandseth Norbakk 1.28 Marius Flatebø 0.57,5, Lauritz Kettermann 1.18 Bendik Vaksdal Låstad 1.17 Eirik Sæten 0.59,5 Andreas Kvåle 0.57

Rekrutt jenter
Ane Sofie Galaaen Røthe 1.19 Amalie Galaaen Røthe 1.06 Anna Fareth Aas 1.30 Ingrid Fareth Aas 1.10 Jenny Stueland 1.00 Marte S Wæhle 1.10 Marte Vaksdal Høylo 1.09 Emma Rongve Bratebø 1.45 Julie Rongve Brattebø 1.24 Ingrid Finne 1.15 Unn Sæten 5.10 Maria Istad Kristiansen 5.01 Karoline Dalland Istad 5.01

Jenter 12 år 500
Mari Fareth Aas 1.50 Ragna Kolve 1.54 Heidi kolve 2.11

Jenter 18 år
Synnøve Hatland 3.00

Gutar 12 år 500m
Hans Tvilde 2.05

Gutar 14 år 500m
Tore Akerlie 1.34

Gutar 15 år 900m
Knut Lussannd Selheim 3.42 Bjørnar Sæten 3.42

Menn veteran 300m
Olav Fimland 3.21 Menn veteran 1800m Kjetil Dyrvik 5.20


Resultat 5.september
Resultat frå stemnet onsdag 5.september finn du her.



Resultat vossameisterskapen i friidrett, 6.06
Gutar rekrutt: lengde, l.ball, 60m, 300m
Lukas Midttun Solberg 1.49, 6.50, 15.15, 1.36 Falk Gjeraker, 1.91, 7.68, 15.66 Aune B. Norbakk, 1.72, 5.40, 16.97 Troy Brandseth Norbakk, 2.93, 23.71, 10.61 Trym Abbedissen 2.55, 18.83 Andreas Kvåle 2.61, -, 11.47 David Nordgård 1.42, -, 19.61 Torstein B Jåstad 2.81, 29.96, 1.00 Eirik Sæten 2.61, 18.54, 11.48, 1.02 Kristoffer Tho Tønjum 2.80, 22.64, 11.56 Mikkel Lønning Grendahl 2.99, 28.41, 11.39 Anders Melve Roti 2.85, 18.25, 11.28, 1.09 Lars Rong 2.71, 19.23, 11.38 Mikkel L Grendahl 2.99, Markus S Fleischer 2.69, 19.50, 10.81, 1.05 Torje Gjeraldstveit 2.30, 21.56, 12.59 Isak M Solberg 3.05, 10.73 Håvard R Østlie 2.59, 18.68, 11.73 Olav R Østlie 1.36, 9.00, Lasse Høylo 2.96, 23.74 Marius Klette 2.25, 12.70, 11.18 Hallstein Finne 3.01, 22.77, 10.96 Torjus Klette 2.82, 20.62, 10.67 Trym Gjeraldstveit 1.38, 1.90, 16.26 Gorm Tufte 14.07, 11.18, 1.01 Håkon Tharaldsen Danielsen 15.61, Knut Røthe Aker 1.03

Jenter rekrutt: lengde, l.ball, 60m, 300m
Marte Vaksdal Høylo 2.34, - , 1.15, Guro Rong 1.79, 4.80, 15.70, 1.34 Anna Sundve Olde 2.11, 8.35, 13.59, 1.26 Synne H Herfindal 1.98, 6.15, 13.16 Jorid R Østlie 1.83, 7.56 Celina Rode 2.85, 17.67, 11.03, 1.01 Anna F Aas 1.08, 5.09, 17.32 Anne Tharaldsen Danielsen 2.36, 9.89, 11.22, 1.08 Agnete Sundve Olde 2.60, 11.61, 13.74, 1.06 Ingrid Finne 2.11, 6.92, 12.37, 1.14 Thea B Jåstad 1.67 Ura Gjeraker 1.42, 3.98, 17.09, 2.34 Ingri Helene L Grendahl 2.38, 10.19, 17.16 Synna Øvsthus Solstad 1.56, 4.54, 12.80, 2.20 Maria Hydle 2.67, 18.52, 11.31, 1.01 Amalie G Røthe 2.11, 9.44, 11.86, 1.10 Mia Tveite 2.30, 9.15, 14.85, 1.17 Maria R Ohnstad 1.36, 3.10, 12.23 Ingri F Aas 2.22, 10.02, 11.56, 1.18 Elida Kaarstad 1.98, 6.99, 11.66 Julie B Knapstad 2.37, 15.68, 10.87 Ida Aldal 1.62, 3.40 Frida S Midttun 1.98, 10.44, 17.57, 1.16 Marte Vaksdal Høylo 8.66, 12.79 Emma Brattebø 17.32 Sara Sævig 17.32

60m G 11år
Kristoffer Augland 9.43 Elias Kaarstad 9.45 Vegard Melve Roti 9.56 Eirik Gjerdåker 10.07 Fredrik Røthe 10.09 Eirik Gjeraldstveit 10.96 Magnus Hernes 11.16 Olav Akerlie Mandelid 11.26 Ludvik Skattum 11.58 Espen Gjeraldstveit 11.62 Teodor S Fleischer 11.73

60m G 12år
Jonas Hovda 10.06 Kjerand Kvelvane 10.19

60m G 14år
Knut L Selheim 8.81

60m J 12år
Jori Gjerstad 9.78

60m J 13år
Emma Skjoldli 9.32 Maria Knapstad 9.46 Kjersti Nordgård 9.53 Ingri Kyte 9.90 60m 

J 14år
Amalie H Lauritzen 9.83 Signe S Vestrheim 9.84 Erna Rokne 10.28 Silje Fosse 10.45 Viktoria Solberg 10.96

60m J 15år
Guro Fjose 9.42 Malin Øyeflaten 9.75

100m J 17 år
 Solene Cordonnier 14.11

100m MS
Terje H Fimland 16.47

Lengde J 11år
Siri Nordgård 3.02

Lengde J 13år
Ingebjørg Mathisen Skeie 3.65 Ingri Kyte 3.64 Maria Knapstad 3.46 Hilde Fosse 3.34

Lengde J 14år
Amalie H Lauritzen 3.83 Signe S Vestrheim 3.33 Erna Rokne 3.16 Silje Fosse 3.07 Viktoria Solberg 2.71

Lengde J 15år
Malin Øyeflaten 3.95 Guro Fjose 3.76

Lengde J 17år
Solene Cordonnier 4.26

Lengde G 11år
Kristoffer Augland 4.11 Elias Kaarstad 3.81 Vegard Melve Roti 3.78 Eirik Gjeraldstveit 3.16 Olav Akerlie Mandelid 3.04 Ludvik Skattum 2.88 Espen Gjeraldstveit 2.76 Teodor S Fleischer 2.30

Lengde 12år
Kaspar Augland 3.70 Kjerand Kvelvane 3.53

Lengde 14 år
Bjørnar Sæten 4.50 Knut L Selheim 4.27

Lengde G 15år Bjørn H Herfindal 3.70

Lengde MS
Terje Fimland 3.95

Lengde MV 60-64
Olav Fimland 1.45

Høgde J 12år
Jori Gjerstad 1.10

Høgde J 13år
Emma Skjoldli 1.25 Ingebjørg Mathisen Skeie 1.20 Kjersti Nordgård 1.10

Høgde J 14år
Signe S Vestrheim 1.15 Amalie H Lauritzen 1.15

Høgde J 15år
Malin Øyeflaten 1.25

Høgde G 11år
Vegard Melve Roti 1.15 Fredrik Røthe 1.10 Ludvik Skattum 1.00 Espen Gjeraldstveit 1.00 Eirik Gjeraldstveit 0.90 Olav Akerlie Mandelid 0.85 Teodor S Fleischer 0.80

Høgde G 12år
Kjerand Kvelvane 1.10

Høgde 14 år
Bjørnar Sæten1.35

Høgde G 15år
Bjørn H Herfindal 1.25

Høgde MV 60-64
Olav P Fimland 0.90

Kule J 11år 2kg
Siri Nordgård 4.81

Kule J 13år 2kg
Kjersti Nordgård 6.57 Ingebjørg Mathisen Skeie 6.08 Hilde Fosse 6.00 Ingri Kyte 5.50 Maria Knapstad 5.28

Kule J 14år 3kg
Silje Fosse 6.29

Kule G 11år 2kg
Elias Kaarstad 8.20 Olav Akerlie Mandelid 8.01 Ludvik Skattum 5.78 Eirik Gjeraldstveit 5.57 Teodor S Fleischer 5.47 Espen Gjeraldstveit 5.19

Kule G 12år 3kg
Kjerand Kvelvane 5.60

Kule 14 år 4kg
Knut L Selheim7.60

Kule G 15år 4kg
Bjørn H Herfindal 8.06

Kule MS 4kg
Terje Fimland 10.72

Kule MV 60-64 4 kg
Olav Fimland 7.74

800m J 11år
Siri Nordgård 3.10.17

800m J 12 år
Jori Gjerstad 3.12.48

800m J 13 år
Emma Skjoldli 2.58.91 Hilde Fosse 3.00.98 Kjersti Nordgård 3.12.38

800m G 11 år
Eirik Finne 2.52.12 Fredrik Røthe 2.57.31 Vegard Melve Roti 3.18.01 Eirik Gjeraldstveit 3.24.92 Espen Gjeraldstveit 3.25.05 Teodor S Fleischer 3.26.46 Magnus Hernes 3..38.16

800m G 12år
Kaspar Augland 2.50.41

800m G 14år
Bjørnar Sæten 2.33.62

800m G 15år
Bjørn H Herfindal 2.34.76

800m MS
Terje Fimland 3.23.10

3000m J 19 år
Hilde Fenne 10.40.41

G 17 år
Torstein Dagestad 10.33.87

G 18 år
Eivind Blindheim 9.44.57 Vebjørn Turtveit 9.48.30 Olav Haugo 10.03.20 Anders Rekve 10.47.57

G 19 år
Håvard Drivenes 10.08.96

Jnr 20 år
Petter Blindheim 11.50.73


Resultat 21.05
Resultat frå friidrettsstemnet måndag 21.05

300m rekrutt gutar
Lukas Midttun Solberg,1.57 Falk Gjeraker, 1.35 Troy Brandseth Norbakk, 1.15 Sebastian Rutledal, 1.29 Aune B. Norbakk, 1.34 Nils Jørgen Dagestad, 1.36 Lars Rong, 1.05 Andreas Kvale, 1.12

300m rekrutt jenter
Marte Vaksdal Høylo, 1.24 Guro Rong, 1.28 Anna Sundve Olde, 1.27 Ura Gjeraker, 2.50 Karianne Bakka, 1.14 Tuva Mongstad, 1.37 Mariel Morken, 1.28 Siri K. Hesslevik, 1.10

Lengde, rekrutt gutar
Lukas Midttun Solberg, 1.19 Falk Gjeraker, 1.91 Aune B. Norbakk, 1.77 Troy Brandseth Norbakk, 2.62 Nils Jørgen Dagestad,1.22 Sebastian Rutledal, 1.57 Leander Rutledal, 1.50 Lars Rong, 2.67 Andreas Kvåle, 2.63

Lengde rekrutt jenter
Marte Vaksdal Høylo, 2.11 Guro Rong, 1.31 Anna Sundve Olde, 2.33 Ane Furu, 1.77 Ura Gjeraker, 1.27 Siri K. Hesslevik, 2.41 Karianne Bakka, 2.29 Tuva Mongstad, 1.61 Agnete Sundue Olde, 2.58 Mariel Morken, 2.24

J-13 år, spyd 600gr
Ingrid Kyte, 12.60 Maria Knapstad, 10.06

J-14 spyd 600 gram
Sigrid Ukvitne,14.18 Nora Lødøen,13.00 Live Finne,11.25 Signe Seim Vestrheim, 6.75 Amalie Lauritzen, 6.30

J-17 spyd 600 gram
Solene Cordonnier, 28.08

G-11, kule 2 kg
Jakob R. Bryn, 6.36 Ludvig Skattum, 6.10

G-11, høgde
Jakob R. Bryn, 0.90

J-12 år, høgde
Ingebjørg Stueland, 1.20 Gøril Furu, 1.10

J-13 år høgde
Ingebjørg M. Skeie, 1.25 Ingrid Kyte, 1.15

J-14 år høgde
Sigrid Ukvitne, 1.25 Live Finne, 1.15 Nora Lødøen, 1.15 Signe Seim Vestrheim, 1.10 Amalie Lauritzen, 1.05

J-15 år, høgde
Guro Fjose, 1.20 Kristina Rekve, 1.20

Veteran, 60-64år
Olav Fimland, 1.00

60 meter hekk rekrutt gutar
Falk Gjeraker,14,79 Andreas Kvåle,10.71 Sebastian Rutledal,12.45 Leander Rutledal, 16.12 Nils Jørgen Dagestad, 13.31 Lukas M. Solberg, 16.54 Troy Brandseth Norbakk, 9.08 Aune Brandseth Norbakk, 15.14 Lars Rong, 9.18 Lars Wiig Dagestad, 9.32

60 meter hekk rekrutt jenter
Ane Furu,12.76 Tuva Mongstad,12.12 Agnete Sundve Olde,9.27 Mariel Morken, 9.15 Guro Rong, 11.16 Marte Vaksdal Høylo, 12.96 Anna Sundve Olde, 10.93 Ura Gjeraker, 15.37 Siri K. Hesslevik, 9.05 Karianne Bakka, 9.98

60 m hekk J 12 år,
68cm Ingebjørg Stueland,12.93 Gøril Furu,12.94 J-13 68cm Maria Knapstad,12.78 

J-14 år
76,2 cm Signe Seim Vestrheim, 13.12 Amalie Lauritzen, 14.28 Live Finne, 14.61 Nora Lødøen, 14.63 80 m hekk, 76.2 J-15 Guro Fjose, 18.08

J-17
Solene Cordonnier, 14.22

J-19/20
Ingrid Fjose, 14.78

G-11 år, 300m
Kristoffer Augland, 52.05 Jakob Rongve Bryn, 58.36 Ludvig Skattum, 59.98

J-12 år, 300m
Ingebjørg Arneberg Stueland, 54.96 Gøril Furu, 56.87

200 meter J-13, 200m
Maria Knapstad, 32.08 Ingrid Kyte, 33.56 Ingebjørg M. Skeie, 36.04

J-14 år, 200m
Sigrid Ukvitne, 33.35 Amalie Lauritzen, 33.71 Signe Seim Vestrheim, 34.18 Nora Lødøen, 35.18

J-15 år
Guro Fjose, 31.42

J-17 år
Solene Cordonnier, 28.92

J-19/20
Ingrid Fjose, 29.68

G-11 år 800m
Jakob Rongve Bryn, 2.53.89

J-14 år , 800m
Live Finne, 2.51.40


09.05.12
Resultat frå friidrettstemnet onsdag 9.05.

60m jenter rekrutt
Hanna Johnsen Furesund 12.62 Maria Ringheim Onstad 21.06 Synva Øvsthus Solstad 17.20 Ura Gjeraker 17.22 Agnete Sundve Olde 12.22 Mia Tveita 12.42 Rønhaug Herre 13.16 Jenny Stuealnd 12.21 Karianne Bakka 12.17 Ronja Grønsberg Hellevik 13.53 Ane Bergljot Loven 12.62 Ingrid Finne 13.20 Ingri Fareth Aas 13.67 Anna Sundve Olde 14.86 Ingebjørg Herre 14.84 Ane Furu 14.57

60m gutar rekrutt
Lukas Midttun Solberg 15.82 Marcus S Fleischer 11.63 Nils Jørgen Dagestad 15.14 Falk Gjeraker 15.15 Petter Andreas Gårdsvoll 12.02 Trym Gjeraldstveit 15.89 Lars Vik Dagestad 11.49 Marius Flatabø 11.75 Andreas Kvåle 11.83 Torje Gjeraldstveit 12.49 Isak M Solberg 10.88 Troy Brandseth Norbakk 11.71

Liten ball jenter rekrutt
Hanna Johnsen Furesund 5.00 Maria Ringheim Onstad 2.99 Synva Øvsthus Solstad 4.09 Ura Gjeraker3.84 Agnete Sundve Olde 14.53 Mia Tveita 7.20 Rønhaug Herre 12.85 Jenny Stuealnd 10.52 Karianne Bakka 12.03 Ronja Grønsberg Hellevik 11.63 Ane Bergljot Loven 10.07 Ingrid Finne 7.00 Ingri Fareth Aas 9.56 Anna Sundve Olde 6.28 Ingebjørg Herre 9.49 Ane Furu 7.47

Liten ball jenter rekrutt
Marcus S Fleischer 21.35 Nils Jørgen Dagestad 8.60 Falk Gjeraker 3.20 Petter Andreas Gårdsvoll 17.54 Trym Gjeraldstveit 3.70 Lars Vik Dagestad 11.50 Marius Flatabø 20.83 Andreas Kvåle 15.30 Torje Gjeraldstveit 20.28 Isak M Solberg 17.27 Troy Brandseth Norbakk 20.97

Lengde jenter rekrutt,
vind +0.3 til +0-6 Hanna Johnsen Furesund 1.00 Maria Ringheim Onstad 0.95 Synva Øvsthus Solstad 1.45 Ura Gjeraker 1.17 Agnete Sundve Olde 1.97 Mia Tveita 2.29 Rønhaug Herre 2.09 Jenny Stuealnd 2.02 Karianne Bakka 2.38 Ronja Grønsberg Hellevik 1.91 Ane Bergljot Loven 1.85 Ingrid Finne 1.96 Ingri Fareth Aas 2.10 Anna Sundve Olde 1.97 Ingebjørg Herre 1.39 Ane Furu 2.03

Lengde jenter rekrutt,
vind +0.3 til +0-6 Marcus S Fleischer 2.45 Nils Jørgen Dagestad 1.31 Falk Gjeraker 1.47 Petter Andreas Gårdsvoll 2.24 Trym Gjeraldstveit 1.33 Lars Vik Dagestad 2.68 Marius Flatabø 2.49 Andreas Kvåle 2.41 Torje Gjeraldstveit 2.31 Isak M Solberg 2.87 Troy Brandseth Norbakk 2.51

G 11 år liten ball
Olav Akerlie Mandelid 36.00 Theodor S Fleischer 20.31 Eirik Gjeraldstveit 20.04 Espen Gjeraldstveit 17.59

J12 år liten ball
Ingebjørg Stueland 21.27 Gøril F Furu 18.65 G11år lengde vind +0.3 - +0.6 Espen Gjeraldstveit 3.05 Eirik Gjeraldstveit 2.87 Olav Akerlie Mandelid 2.56 Theodor S Fleischer 2.56

J 12 år lengde
vind 0.1 til 0.4 Gøril F Furu 3.03 Ingebjørg Stueland 3.03

J13 år lengde
vind 0.1 til 0.4 Ingrid Kyte 3.66 Ingebjørg M Skeie 3.52

J14 år lengde
vind 0.1 til 0.4 Amalie Lauritzen 3.57 Nora Lødøen 3.23

G 14 år lengde
vind -0.3 Brynjar Flatabø 4.32

J 15 år lengde
vind -0.3 Guro Fjose 3.91 Malin Øyeflaten 3.67

G 11år 60m,
vind 0.0 Eirik Gjeraldstveit 11.41 Olav Akerlie Mandelid 11.56 Theodor S Fleischer 11.75 Espen Gjeraldstveit 11.87

G12 år,
vind 0.0 Magnus Lid Aske 10.65

Jenter 12 år, 60m,
vind -0.1 Gøril F Furu 10.47 Ingebjørg Stueland 10.56

J13 år, 60m
vind - 0.9 Ingebjørg M Skeie 9.85 Ingrid Kyte 10.29

J14 år, 60m
-0.3 Amalie Lauritzen 9.80 Nora Lødøen 10.54

G14 år, 60m
vind -0.3 Brynjar Flatabø 9.11

J 15 år 60 m
vind -0.3 Guro Fjose 9.61 Malin Øyeflaten 9.72

J12 år 600m
Ingebjørg Stueland 2.04.77

G 11 år 600m
Eirik Finne 2.08.73 Olav Akerlie Mandelid 2.31.03 Theodor S Fleischer 2.40.45 

G12 år 600m
Magnus Lid Aske 2.20.83

G15 år 3000m
Magnus Haugo 11.15.02

G17 år 3000m
Torstein Haaker Dagestad 10.31.06

G18 år 3000m
Einar Trefall 9.47.65 Lars Andre Møen 9.55.98 Olav Haugo 10.04.41 Eivind Blindheim 10.12.30 Eystein Bye 10.29.72 Jarand Lid Trøen 10.32.05

J13år, kule 3kg
Ingebjørg M Skeie 7.14 Ingrid Kyte 6.18

J14 år kule 3kg
Nora Lødøen 6.58

G11 år Kule 2kg
Olav Akerlie Mandelid 7.46 Theodor S Fleischer 5.81

G14 år kule 4kg
Brynjar Flatabø 8.12

Gutar 18 år kule 5.5kg
Erlend Nysæther 9.31 Einar Trefall 9.23 Jarand Lid Trøen 9.08 Eystein Bye 7.62 Eivind Blindheim 6.74


Resultat terrengløp 25.04
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp Onsdag 25.04

Rekruttar, jenter - 250m
Jenny Stueland, 1.02 Yvonne Børsheim, 2.10 Mia Eriksen, 1.23 Marte Vaksdal Høylo, 1.23 Ingrid Finne, 1.18 Emma Brattebø, 2.46 Anne Aas, 1.54 Julie Rongve Brattebø, 1.46 Ingri Fareth Aas, 1.24 Jorid Rekve Østlie, 1.17 Ane Bergljot Loven, 1.16 Ronja Hellevik Grønsberg, 1.29 Oliv Mølster, 2.53 Andrine Jordalen Syversen, 1.08 Guri Gjeraker, 2.40 Ella Gjeraker, 1.10 Ura Gjeraker Karna G Storheim 1.27 Thea Bergstrøm Jåstad, 1.26 Elinor Ringheim Ødegård,2.42 Synne O Røthe, 1.30 Ane F. Furu, 1.36 Tuva F. Furu, 1.29 Karina K Seim, 1.34 Malin Herre, 1.02 Synva Ringheim Helgaset, 2.59 Mia Tveite, 1.19 Amalie G Røthe, 1.17 Ane Sofie G Røthe, 1.35 Elida Kårstad, 1.11 Synne H Herfindal, 1.36 Selma G Storheim, 1.17 

Rekruttar, gutar - 250m
Markus Aas Bergstrøm, 1.30 Johan Berge Børsheim, 1.37 Andreas Kvåle, 1.13 Lasse Vaksdal, 1.03 Lukas Midttun Solberg, 1.42 Torje Gjeraldstveit, 1.07 Isak Midttun Solberg, 1.07 Bjørnar Vaksdal, 1.13 Markus S Fleischer, 1.07 Kristian Vaksdal, 1.26 Lasse Høylo, 1.02 Fredrik S Fleischer, 1.38 Tobias Ure, 1.17 Marius Flatabø, 1.07 Håvard Fosse Nilsen, 1.09 Håvard Rekve Østlie, 1.07 Eirik Sæten, 1.03 Olav Rekve Østlie, 1.43 Martin Jordalen Syversen, 1.14 Vegard K Seim, 1.06 Falk Gjeraker, 1.34 Ole Kristian Lydvo, 1.07 Jakob Mølster, 1.33 Mathias Mølster, 1.07 Lauritz Kettermann, 1.39 Eskil Tveiten, 1.05 Magnar L. Selheim, 1.04 Sander Eriksen, 1.07 Troy Brandseth Norbakk, 1.07 Torstein Bergstrøm Jåstad, 1.04 Peter Arvidson, 1.12 Sondre Lødemel, 1.08 Skage Ringheim Helgaseth, 1.58 Eivind Hjeltnes Rygg, 1.59 David Nordgård, 2.04 Eskil Lødemel, 1.18 Viktor Prestegård, 2.02 Johannes Rekve Ødegård, Erik Sætre, 1.06 Matias Juklestad, 1.05 Vebjørn Hjeltnes Rygg, 1.01

Jenter 11 år, 600m
Anna Bryn Mørkeset, 2.31 Ragna Kolve, 2.40 Siri Nordgård, 2.48 Heidi Kolve, 2.50 Mari Vaksdal, 2.52 Ingeborg Sleen Herheim, 3.00

Jenter 12 år, 600m
Ingebjørg Stueland, 2.19 Gøril F Furu, 2.30 Signe Gjeraker, 2.37

Jenter 13 år, 600m
Ingebjørg Skeie, 2.22 Emma Skjoldli, 2.24

Jenter 14 år, 600m
Nora Lødøen, 2.32

Jenter 15 år, 900m
Une Kvelvane, 2.55 Guro Fjose, 3.03 Sunnøve Sausjord, 3.12

Kvinner junior 1000m
Maria Fjose, 3.47

Gutar 11år 600m
Jakob Rongve Bryn, 2.16 Eirik Finne, 2.26 Fredrik G Røthe, 2.36 Eirik Gjeraldstveit, 2.38 Olav Akerlie Mandelid, 2.39 Brede Flatabø, 2.39 Hans Tvilde, 2.46 Eskil Tveiten, 2.43 Espen Gjeraldstveit, 3.16 Theodor S Fleischer, 3.17

Gutar 12 år, 600m
Olve Ure, 2.12 Skage Storheim, 2.23 Kjerand Kvelvane 2.25 Ådne Tveiten, 4.50 

Gutar 14 år, 600m
Kristian Skjeldal, 2.02 Knut Lussand Selheim, 2.04

Gutar 15 år, 900m
Magnus Haugo, 2.40

Gutar 16 år, 900m
Sindre Hirth, 2.37 Eirik Tvilde, 2.45

Gutar 18 år 2000m
Lars Andre Møen, 6.32 Joar G Turvoll, 6.47 Anders Rekve, 7.15

Gutar 19 år 2000m
Eirik Finne, 6.45


Resultat terrengløp 18.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 18.04.12

Rekruttar, jenter - 250m
Jenny Stueland, 1.05 Yvonne Børsheim, 2.15 Maria Hydle, 1.06 Marte Vaksdal Høylo, 1.29 Tuva Sterrie Brekke, 1.18 Emma Brattebø, 2.46 Anna Fareth Aas, 1.55 Julie Rongve Brattebø, 1.40 Ingri Fareth Aas, 1.21 Jorid Rekve Østlie, 1.25 Ane Bergljot Loven, 1.20 Ronja Grønsberg, 1.34 Oliv Mølster, 2.21 Andrine Jordalen Syversen, 1.13 Guri Gjeraker, 1.41 Ella Gjeraker, 1.13 Sanna Tvilde Afdal, 1.42 Ura Gjeraker, 2.09 Oda Mølster, 1.26 Jori Tveiten, 2.18 Ane F. Furu, 1.42 Tuva F. Furu, 1.10 Karina K Seim, 1.44 Malin Herre, 1.03 Synva Ringheim Helgaset, 4.59 Mia Tveite, 1.27 Amalie G Røthe, 1.19 Ane Sofie G Røthe, 1.52 Mathilde Kyte, 2.26 Mia Therese Ervik Opheim, 2.46 June Alette E Opheim, 2.46

Rekruttar, gutar - 250m
Eiliv Bryn Eikefjord, 2.04 Markus Bergstrøm, 1.32 Johan Berge Børsheim, 1.40 Andreas Kvåle, 1.16 Lasse Vaksdal, 1.03 Lukas Midttun Solberg, 1.48 Torje Gjeraldstveit, 1.17 Isak Midttun Solberg, 1.07 Bjørnar Vaksdal, 1.14 Markus S Fleischer, 1.12 Kristian Vaksdal, 1.35 Trym Gjeraldstveit, 1.43 Fredrik S Fleischer, 1.59 Tobias Ure, 1.18 Marius Flatabø, 1.09 Håvard Fosse Nilsen, 1.17 Håvard Rekve Østlie, 1.16 Eirik Sæten, 1.02 Olav Rekve Østlie, 2.04 Martin Jordalen Syversen, 1.18 Vegard K Seim, 1.05 Falk Gjeraker, 1.38 Ole Kristian Lydvo, 1.16 Jakob Mølster, 1.43 Mathias Mølster, 1.06 Lauritz Kettermann, 1.16 Eskil Tveiten, 1.03 Magnar L. Selheim, 1.08 Sander Eriksen, 1.01 Nils Jørgen Dagestad, 1.16 Lars Dagestad, 1.07 Øyvind Kyte, 1.09 Torstein Jåstad, 1.07 Skage R Helgaseth, 4.20 Sivert D Skjerveggen, 1.31

Jenter 11 år, 600m
Nora Bryn Eikefjord, 2.40 Ragna Kolve, 2.41 Mari Vaksdal, 2.46 Heidi Kolve, 2.59 Mathilde Tveite 3.23

Jenter 12 år, 600m
Ingebjørg Stueland, 2.22 Gøril F Furu, 2.35

Jenter 13 år, 600m
Emma Skjoldli, 2.22

Jenter 14 år, 600m
Nora Lødøen, 2.30

Jenter 15 år, 900m
Sunniva Sausjord, 3.13 Kristi Gjelland Lie, 3.59

Gutar 11år 600m
Jakob Rongve Bryn, 2.19 Fredrik G Røthe, 2.28 Jørgen Gjerstad Jordal, 2.29 Jon Sterri Brekke, 2.36 Håkon Hellebust, 2.40 Eirik Gjeraldstveit, 2.40 Eskil Tveiten, 2.43 Olav Akerlie Mandlid, 2.44 Brede Flatabø, 2.53 Espen Gjeraldstveit, 2.55 Theodor S Fleischer, 3.09 Brede Sebastian Søreide, 3.31

Gutar 12 år, 600m
Olve Ure, 2.14 Sindre Hydle, 2.18 Eirik Fauskanger Tillung, 3.26

Gutar 14 år, 600m
Bjørnar Sæten, 2.03 Kristian Skjeldal, 2.06 Knut Lussand Selheim, 2.08 Brynjar Flatabø, 2.13

Gutar 15 år, 900m
Magnus Haugo, 2.45 Bjørn Herfindal Haugo, 2.51


Resultat terrengløp 11.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 11.04.12,
Arrangør: Voss IL, friidrett,

Rekruttar, jenter - 300m,
Jenny Stueland, 1.35, Yvonne Børsheim, 3.30, Maria Hydle, 1.41, Marte Vaksdal, 1.58 Marthe Senderud Wæhle, 1.46 Amalie Galaaen Røthe, 1.44 Emma Brattebø, 3.23 Anna Fareth Aas, 2.53 Ingrid Finne, 1.49 Ingri Fareth Aas, 1.56 Jorid Rekve Østlie, 2.00 Ane Bergljot Loven, 1.51 Ronja Grønsberg, 2.22 Susanna F Spildo, 1.57 Andrine Jordalen Syvertsen, 1.35 Guri Gjeraker, 3.13 Ella Gjeraker, 1.33 Sanna Tvilde Afdal, 1.42

 Rekruttar, gutar - 300m
Eiliv Bryn Eikefjord, 2.48 Markus Bergstrøm, 2.01 Johan Børsheim, 2.06 Andreas Kvåle, 1.33 Lasse Vaksdal, 1.20 Lukas Midttun Solberg, 2.56 Torje gjeraldstveit, 1.38 Isak Midttun Solberg, 1.28 Sondre Lødemel, 1.39 Markus S Fleischer, 1.31 Eskil Lødemel 1.56 Troy B Nordbakk, 1.32 Fredrik S Fleischer, 2.31 Tobias Ure, 1.37 Marius Flatabø, 1.33 Håvard Fosse Nilsen, 1.39 Håvard Rekve Østlie, 1.32 Eirik Sæten, 1.27 Olav Rekve Østlie, 2.48 Martin Jordalen Sivertsen, 1.43 Vegard K Seim, 1.26 Peter Arvidsson 1.42

Jenter 11 år, 600m
Mari Fareth Aas 2.20 Nora Bryn Eikefjord, 2.35 Ingeborg S Wæhle, 2.45 Mathilde Tveite 2.50

Jenter 12 år, 600m
Ingebjørg Stueland, 2.23

Jenter 13 år, 600m
Ingebjørg Skeie, 2.19

Jenter 14 år, 600m
Live Finne, 2.26 Nora Lødøen, 2.32 Amalie Hegland Lauritzen, 2.40

Jenter 15 år, 1000m
Guro Fjose, 3.44

Gutar 11 år, 600m
Eirik Finne, 2.19 Kristoffer augland, 2.21 Fredrik G Røthe, 2.22 Jakob Rongve Bryn, 2.23 Olav Akerlie Mandlid, 2.39 Brede Flatabø, 2.42 Espen Gjeraldstveit, 2.46 Magnus Hernes, 2.48 Theodor S Tønjum, 2.56

Gutar 12 år, 600m
Olve Ure, 2.07 Sindre Hydle, 2.14 Jostein Dagestad, 2.14 Kaspar Augland, 2.20 

Gutar 13 år, 600m
Hallvard Augland, 2.12

Gutar 14 år, 600m
Brynjar Flatabø, 2.06

Gutar 15 år, 1000m
Magnus Haugo, 3.16


Resultat stemne 25.05
Resultat frå friidrettstemne på Voss idrettsplass onsdag 25..05.
Arrang.: Voss IL

60m rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 12.18, Mia Tveite 15.41, Mathilde Tveite 13.11, Ane Førde Furu 17.20, Jorid Rekve Østlie 16.44, Jorid Tveiten 23.66, Mari Fareth Aas 11.36, Nora Bryn Eikefjord 11.39, Ingrid Fareth Aas 15.13, Marthe Vaksdal Høylo 14.44, Camilla Skahjem 10.10, Nora Midtun Solberg 11.20, Maria Knapstad 9.42, Gøril Førde Furu 11.07, Silje Fosse 10.61

60m rekrutt gutar
Magnus Hernes 11.84, Theodor F Tønjum 12.06, William Styve 12.24, Eskil Tveiten 11.77, Olav Akerlie Mandelid 11.67, Eilev Bryn Eikefjord 25.08, Jakob Mølster 19.11, Olav Rekve Østlie 23.23, Matias Mølster 12.50, Håvard Rekve Østlie 12.35, Aune Brandseth Norbakk 16.49, Olav Mølster 27.80, Øyvind Bakketun Kyte 27.80, Isak Midtun Solberg 12.48, Troy Brandseth Norbakk 11.68, Eskil Tveiten 11.77, Magnar Lussand Selheim 12.04, Lukas Midtun Solberg 19.31 Lengde rekrutt gutar Olav Akerlie Mandelid 2.80, Eilev Bryn Eikefjord 1.06, Jakob Mølster 1.30, Olav Rekve Østlie 1.02, Mathias Mølster 2.33, Håvard Rekve Østlie 2.19, Aune Brandseth Norbakk 1.06, Øyvind Bakketun Kyte 2.04, Isak Midtun Solberg 2.56, Troy Brandseth Norbakk 2.64, Eskil Tveiten 2.61, Magnar Lussand Selheim 2.49, Lukas Midtun Solberg 1.15, Magnus Hernes 2.62, Theodor F Tønjum 2.44, William Styve 2.43, Eilev Bryn Eikefjord 1.06,

Lengde rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 2.15, Mia Tveite 1.92, Mathilde Tveite 2.31, Ane Førde Furu 1.22, Jorid Rekve Østlie 1.40, Jori Tveiten 0.87, Mari Fareth Aas 2.70, Nora Bryn Eikefjord 2.74, Ingri Fareth Aas 1.47, Marthe Vaksdal Høylo 1.98,

300m rekrutt gutar
Magnus Hernes 1.05.90, Theodor F Tønjum 1.13.05, William Styve 1.13.44, Eskil Tveiten 1.05.90, Olav Akerlie Mandelid 1.08.77, Håvard Rekve Østlie 1.09.52, Aune Brandseth Norbakk 2.05.10, Øyvind Bakketun Kyte 1.13.26, Isak Midtun Solberg 1.07.56, Troy Brandseth Norbakk 1.17.64, Magnar Lussand Selheim 1.08.46

300m rekrutt jenter
Mia Tveite 1.39.72, Mathilde Tveite 1.20.50, Mari Fareth Aas 1.02.36, Nora Bryn Eikefjord 1.04.63, Ingri Fareth Aas 1.33.37, Marthe Vaksdal Høylo 1.30.38,

60m J11 år
Ingebjørg Stueland 11.01, Tale Mossige Loven 11.43, Synva Finne 10.66

60m J12 år
Ingrid Kyte 10.81

60m J14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 9.65, Anna Lussand Selheim 9.65, Guro Rosseland Fjose 9.87, Marta Loven 9.96

60m G13 år
Knut Lussand Selheim 10.05

60m veteran 60-64
Olav Fimland 27.97

600m G12 år
Tore Akerlie 1.55.94

600m G13 år
Knut Lussand Selheim 2.02.25

Lengde G12 år
Tore Akerlie 3.36

Lengde G 13 år
Knut Lussand Selheim 3.46

Lengde J11 år
Camilla Skahjem 3.75, Gøril Førde Furu 3.14, Ingebjørg Stueland 3.12, Tale Mossige Loven 2.99, Synva Finne 2.99, Nora Midtun Solberg 2.71

Lengde J12 år
Maria Knapstad 3.43, Ingrid Kyte 3.04 Lengde J13 år Silje Fosse 3.00

Lengde J14år
Mathilde Bryn Eikefjord 4.11, Guro Rosseland Fjose 3.76, Marta Loven 3.52, Anna Lussand Selheim 3.30

Lengde MV 60-64
Olav Fimland 1.43

Kule J11 år
Gøril Førde Furu 5.95, Tale Mossige Loven 5.08, Nora Midtun Solberg 5.10, Synva Finne 5.53

Kule J12 år
Ingrid Kyte 5.24

Kule J13 år
Silje Fosse 6.87

Kule J14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 7.87, Anna Lussand Selheim 7.32

Kule G12 år
Tore Akerlie 7.15

Kule MV 60-64
Olav Fimland 8.80


Resultat lagkamp mot Vik
Resultat frå lagkamp mellom Vik og Voss onsdag 11.05.
Arrang.: Voss IL

Liten ball rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 9.27, Birgit Halset Vik IL 11.13, Mari Halset Vik IL 12.70, Lenie Årestrup Vik IL 12.72, Julie R Brattebø 7,21, Ingeborg Klette 6.77, Anna Vetås Sjøtun 8.13, Ane Førde Furu 5.61, Selma Vetås Sjøtun 2.41, Jorid Rekve Østlie 4.22, Celina Rode 16.46, Malene Bryn Vik IL 15.78, Elida Kårstad 5.87, Marte Vaksdal Høylo 5.89, Kaia Dagestad Steine 8.35

Lengde rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 2.25, Birgit Halset Vik IL 1.80, Mari Halset Vik IL 1.85, Lenie Årestrup Vik IL 2.17, Julie R Brattebø 1.02, Ingeborg Klette 1.43, Anna Vetås Sjøtun 1.61, Ane Førde Furu 1.36, Selma Vetås Sjøtun 0.75, Jorid Rekve Østlie 1.31, Celina Rode 2.70, Malene Bryn Vik IL 2.10, Elida Kårstad 1.98, Marte Vaksdal Høylo 1.85, Ane Loven 1.66, Oda Mølster 1.81

60m rekrutt jenter
Tuva Førde Furu 12.18, Birgit Halset Vik IL 13.55, Mari Halset Vik IL 13.58, Lenie Årestrup Vik IL 12.47, Ingeborg Klette 17.74, Anna Vetås Sjøtun 13.07, Ane Førde Furu 16.38, Selma Vetås Sjøtun 26.08, Jorid Rekve Østlie 16.25, Celina Rode 11.58, Malene Bryn Vik IL 11.42, Elida Kårstad 13.01, Marte Vaksdal Høylo 14.09, Kaia Dagestad Steine 16.08, Ane Loven 13.10, Oliv Mølster 24.68, Oda Mølster 14.58,

Lengde rekrutt gutar
Eilev Bryn Eikefjord 1.29, Jakob Mølster 1.50, Lasse Vksdal Høylo 2.73, Olav R. Østlie 1.11, Matias Mølster 2.53, Vegard Halset Vik IL 2.49, Erling Finden Vik IL 2.54, Isak Midttun Solberg 2.38, Håvard Rekve Østlie 2.16, Lars Vetås Sjøtun 1.85, Trym Abbedissen 2.30, Håvard Nilsen Fosse 2.66, Eskil Tveiten 2.69, Olav Olsen 2.27, Magnar Selheim 2.63

Liten ball rekrutt gutar
Eilev Bryn Eikefjord 2.87, Lasse Vaksdal Høylo 24.86, Olav R. Østlie 4.52, Vegard Halset Vik IL 27.10, Erling Finden Vik IL 26.23, Isak Midttun Solberg 14.36, Håvard Rekve Østlie 14.27, Lars Vetås Sjøtun 14.99, Trym Abbedissen 16.02, Håvard Nilsen Fosse 9.44, Lasse Vaksdal Høylo 24.86, Eskil Tveiten 20.69, Jakob Mølster 7.83, Olav Olsen 18.59, Magnar L Selheim 23.44, Matias Mølster 26.07

60m rekrutt gutar
Eilev Bryn Eikefjord 19.89, Jakob Mølster 26.02, Lasse Vaksdal Høylo 2.73, Olav R. Østlie 25.05, Matias Mølster 12.26, Vegard Halset Vik IL 11.16, Erling Finden Vik IL 10.85, Isak Midttun Solberg 12.15, Håvard Rekve Østlie 12.60, Lars Vetås Sjøtun 13.18, Trym Abbedissen 12.75, Håvard Nilsen Fosse 12.54, Eskil Tveiten 11.98, Olav Olsen 11.65, Magnar L Selheim 11.49

Liten ball jenter 10 år
Nora Bryn Eikefjord 21.07, Emma Klarholm Vik IL 13.57, Marit Fareth Aas 13.16, Mathilde Tveite 11.53

Liten ball jenter 11 år
Janne Tryti Vik IL 19.77, Nora Midttun Solberg 19.46, Margit Holmberg Vik IL 18.08, Lena Ramberg Vik IL 17.34, Gøril Førde Furu 16.59, Halga Brudevoll Vik IL 15.00

Liten ball jenter 12 år
Emilie Halset Vik IL 30.76, Hilde Fosse 28.46, Eli Yun Årestrup Vik IL 25.97, Ingrid Kyte 22.19, Silje Fosse 27.21

Liten ball jenter 13 år
Silje Fosse 27.21

Liten ball gutar 10 år
Olav Mandelid 35.41, Elias Kårstad 25.57, Magnus Hernes 27.18, Kristoffer Augland 29.58

Liten ball gutar 11 år
Kaspar Augland 31.28, Håvard Lundeland Vik IL 27.29, Helge Hjeltnes Rygg 26.19, Marius Larsen Vik IL 25.61, Sindre Espeland Aase Vik IL 24.51, Olav Andreas Bøthun Vik IL 24.10, Jonas Systad Vik IL 16.93

Liten ball gutar 12 år
Eirik Markus Rinde Vik IL 39.19, Halvard Augland 31.08, Joakim Skjerven Vik IL 29.28, Ragnar Finden Vik IL 26.69, Ola Halset Vik IL 26.11

Liten ball gutar 13 år
Knut L Selheim 28.97

Lengde jenter 10 år
Marit Fareth Aas 2.60, Mathilde Tveite 2.01, Nora Bryn Eikefjord 2.92, Emma Klarholm Vik IL 2.39,

Lengde jenter 11 år
Gøril Førde Furu 3.11, 19.46, Helga Brudevoll Vik IL 3.00, Margit Holmberg Vik IL 2.92, Lena Ramberg Vik IL 2.84, 15.00, Nora Midttun Solberg 2.73, Janne Tryti Vik IL 2.67

Lengde jenter 12 år
Eli Yun Årestrup Vik IL 3.70, Maria Knapstad 3.29, Emilie Halset Vik IL 3.27, Hilde Fosse 3.13, Ingrid Kyte 3.07, Lillian Bryn Vik IL 3.06

Lengde jenter 13 år
Silje Fosse 2.99

Lengde jenter 14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 4.10, Malin Øyeflaten 3.99, Guro Rosseland Fjose 3.96, Marta Loven 3.69

Lengde gutar 10 år
Olav Mandelid 2.66, Elias Kårstad 2.91, Magnus Hernes 1.76, Kristoffer Augland 3.16

Lengde gutar 11 år
Olav Andreas Bøthun Vik IL 3.28, Jonas Systad Vik IL 3.25, Helge Hjeltnes Rygg 3.11, Marius Larsen Vik IL 3.08, Kaspar Augland 3.00, Sindre Espeland Aase Vik IL 2.89, Håvard Lundeland Vik IL 2.73

Lengde gutar 12 år
Halvard Augland 3.92, Eirik Markus Rinde Vik IL 3.42, Ragnar Finden Vik IL 3.34, Joakim Skjerven Vik IL 3.25, Andreas Fosse Vik IL 3.03, Ola Halset Vik IL 2.83 

Lengde gutar 13 år
Bjørnar Sæten, IL Ørnar 3.70

Lengde gutar 14 år
August Vetaas Sjøtun 3.96

60m jenter 10 år
Marit Fareth Aas 12.58, Nora Bryn Eikefjord 11.21, Emma Klarholm Vik IL 11.26, Mathilde Tveite 12.47

60m jenter 11 år
Margit Holmberg Vik IL 10.01, Gøril Førde Furu 10.59, Helga Brudevoll Vik IL 10.18, Kristine Gjerde 10.31, Janne Tryti Vik IL 10.76, Nora Midttun Solberg 11.07, Lena Ramberg Vik IL 11.08

60m jenter 12 år
Maria Knapstad 9.40, Lillian Bryn Vik IL 9.75, Eli Yun Årestrup Vik IL 9.81, Emilie Halset Vik IL 10.01, Ingrid Kyte 10.40 60m jenter 13 år Silje Fosse 10.55

60m gutar 10 år
Olav Mandelid 11.57, Elias Kårstad 10.26, Magnus Hernes 10.25, Kristoffer Augland 11.73

60m gutar 11 år
Olav Andreas Bøthun Vik IL 10.15, Marius Larsen Vik IL 10.43, Kaspar Augland 10.60, Sindre Espeland Aase Vik IL 10.64, Jonas Systad Vik IL 11.30, Håvard Lundeland Vik IL 11.47

60m gutar 12 år
Halvard Augland 9.28, Ragnar Finden Vik IL 10.06, Joakim Skjerven Vik IL 10.13, Andreas Fosse Vik IL 10.17, Eirik Markus Rinde Vik IL 10.25, Ola Halset Vik IL 11.05

60m gutar 13 år
Bjørnar Sæten, IL Ørnar 9.73

300m jenter 10 år
Celina Rode 1.05.32, Marit Fareth Aas 1.05.61, Nora Bryn Eikefjord 1.03.77, Emma Klarholm Vik IL 1.22.57, Mathilde Tveite 1.13.48

300m jenter 11 år
Helga Brudevoll Vik IL 55.29, Margit Holmberg Vik IL 58.61, Gøril Førde Furu 59.14, Kristine Gjerde 10.31, Janne Tryti Vik IL 1.06.49, Lena Ramberg Vik IL 1.06.75

300m jenter 12 år
Eli Yun Årestrup Vik IL 53.3, Lillian Bryn Vik IL 54.85, Maria Knapstad 56.61, Emilie Halset Vik IL 58.79, Ingrid Kyte 10.40, Hilde Fosse 1.01.03

300m Gutar 10 år
Olav Mandelid 63.52, Elias Kårstad 59.33, Magnus Hernes 1.10.31, Kristoffer Augland 57.51, Vegard Halset 65.09, Erling Finden 69.05

300m gutar 11 år
Marius Larsen Vik IL 54.17, Olav Andreas Bøthun Vik IL 54.70, Kaspar Augland 55.10, Helge Hjeltnes Rygg 56.77, Sindre Espeland Aase Vik IL 1.03.23, Jonas Systad Vik IL 1.06.61, Håvard Lundeland Vik IL 1.08.23

300m gutar 12 år
Halvard Augland 51.60, Eivind V. Sjøtun 53.59, Joakim Skjerven Vik IL 55.32, Andreas Fosse Vik IL 58.95, Eirik Markus Rinde Vik IL 59.89, Ragnar Finden Vik IL 1.01.10

300m gutar 13 år
Knut Lussand Selheim 55.94

100m jenter 14 år
Mathilde Bryn Eikefjord 14.68, Guro Rosseland Fjose 15.52, Malin Øyeflaten 15.73, Marta Loven 15.84

100m Gutar 14 år
August Vetaas Sjøtun 15.22

100m G 17 år
Mons Martin Borgen Os Turn. 12.27

100m senior
Terje Himle 15.23

100m veteran
Bård Gjerde 14.63

800 m jenter 14år
Guro Rosseland Fjose 2.50.27

800m gutar 14 år
Bjørnar Sæten 2.44.90

Høgde jenter 14 år
Malin Øyeflaten 1.20

Høgde gutar 14 år
August Vetaas Sjøtun 1.40

Høgde gutar 17 år
Mons Martin Borgen Os Turn. 1.80

Høgde MV60-64
Olav Fimland 1.00

Høgde MV65-69
Jan Borgen Os turn 1.30

Kule senior, 4 kg
Terje Himle 11.15 Kule

MV60-64 4kg
Olav Fimland 8.79

Kule MV65-69 4kg
Jan Borgen Os turn 11.68

LAGKAMP: VOSS-VIK 10-13 år:
Vik 122 poeng, Voss 104 poeng 14-16 år: Vik 0 poeng, Voss 55 poeng


Resultat vossameisterskapen i terrengløp
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp i Prestegardsmoen torsdag 05.05.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Mari Fareth Aas 1.23, Elida Kaarstad 3.14, Jorid Rekve Østlie 4.39, Yvonne Berge Børsheim 4.50, Sarah Flatlandsmo 1.24, Heidi Kolve 1.33, Ragna Kolve 1.20, Mathilde Skorve Tveite 1.41, Nora Bryn Eikefjord 1.22, Anna Aas 3.04, Ane Furu 2.56, Marte Senderud Wæhle 1.54, Thuva Furu 1.41, Anne Bergljot Loven 1.55, Mari Vaksdal 1.27, Ingeborg Senderud Wæhle 1.24, Guri Gjeraker 2.21, Ingrid Fareth Aas 2.02. Thea Bergstrøm Jåstad 2.20, Mia Opheim 4.50, Mari Aas 1.23, Marita Kronstad 1.44, Celina Rode 1.24, Selma Sjøtun 4.07, Anna Sjøtun 2.29, Mia Tveite 1.41, Kari Haugo Skeie 1.42, Elinor Rekve Ødegard 1.54, Marte Høylo 2.06 

Rekruttar gutar 300m
Eirik Sæten 1.24, Andreas Kvåle 1.27, Elias Kaarstad 1.17, Eilev B Eikefjord 1.38, Elias Kårstad 1.19, Lukas Midtun Solberg 1.37, Markus Aas Bergstrøm 1.36, Magnar Lussand Selheim 1.26, Isak Midtun Solberg 1.22, Håvard Rekve Østlie 1.27, Olav Rekve Østlie 1.39, Johan Berge Børsheim 1.36, Eirik Finne 1.19, Håvard Nilsen Fosse 1.28, Vegard Seim 1.24, Mikkel Lønning Grendahl 1.27, Torstein Bergstrøm Ljåstad 1.27, Kristoffer Augland 1.11, Ole Kristian Lydvo 1.33, Hans Tvilde 1.26, Bendik Vaksdal 1.39, Kristian Vaksdal 1.35, Theodor F Tønjum 1.27, Markus F Tønjum 1.29, Bjørnar Vaksdal 1.28, Magnus Hernes 1.27, Eskil Tveiten 1.24, Øyvind Baketun 1.27, Lars Sjøtun 1.29, Lasse Vaksdal Høylo 1.23, Even Lunde Grimastad 1.32

Jenter 11 år 600m
Gøril Furu 2.23, Nora Solberg 2.24, Signe Gjeraker 2.30

Jenter 12 år 600m
Ingebjørg Skeie 2.13, Hilde Fosse 2.16, Ingeborg Rokne 2.19, Ingrid Kyte 2.22 

Jenter 13 år 600m
Silje Fosse 2.26, Nora Lødøen 2.31

Jenter 14 år 600m
Une Kvelvane 1.59.8, Mathilde B Eikefjord 2.00, Guro Fjose 2.02, Oda Lund 2.05, Anna Lussand Selheim 2.07, Guro Haugo Skeie 2.09

Gutar 12år 600m
Tore Akerlie 1.54.5, Halvard Augland 1.57, Eivind Vetås Sjøtun 1.57.5

Gutar 13 år 600m
Bjørnar Sæthen 1.52.5

Gutar 14 år 600m
August Sjøtun 1.49, Andreas Rokne 1.50.5, Magnus Haugo 1.52.7, Bjørn Haugo Herfindal 1.53,5

Gutar 15 år 900m
Sindre Hirth 2.40, Eirik Tvilde 2.48

Jenter 17 år 900m
Turid Salbu 4.03

Jenter 18 år 900m
Hilde Fenne 3.29

Jenter junior 900m
Ingrid Fjose 3.37

Gutar 19 år 2000m
Emil Hosøy, Osterøy IL 6.23

Menn veteran 2000m
Kjetil Dyrvik 6.47


Terrengløp 28.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen torsdag 28.04.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Mari Fareth Aas 1.23, Anna Bryn Mørkeset 1.12, Ingrid Finne 1.49, Elida Kaarstad 1.47, Jorid Rekve Østlie 3.06, Signe Berge Vangsnes 2.47, Yvonne Berge Børsheim 4.02, Ragna Kolve 1.25, Sarah Flatlandsmo 1.27, Heidi Kolve 1.33, Mathilde Skorve Tveite 1.45, Nora Bryn Eikefjord 1.28, Ella Gjeraker 1.38, Mathe Senderud Wæhle 1.56, Ingeborg Senderud Wæhle 1.29, Guri Gjeraker 2.21, Ingrid Fareth Aas 1.59

Rekruttar gutar 300m
Eirik Sæten 1.27, Fredrik F Tønjum 2.52, Andreas Kvåle 1.26, Eirik Finne 1.23, Elias Kaarstad 1.19, Eilev B Eikefjord 3.04, Theodor F Tønjum 1.35, Elias Kårstad 1.19, Markus F Tønjum 1.37, Lukas Midtun Solberg 3.52, Markus Aas Bergstrøm 4.05, Magnar lussand selheim 1.31, Isak Midtun Solberg 3.52, Trym Abbedissen 1.57, Håvard Rekve Østlie 1.35, Olav Rekve Østlie 3.04, Johan Berge Børsheim 2.41, Mathias Juklestad 1.34, Nikolai Juklestad 2.41, Troy B Nordbakk 1.41, Sondre Lødemel 1.32, Eskil Lødemel 2.18

Jenter 12 år 600m
Ingebjørg Skeie 2.15.3

Jenter 13 år 600m
Nora Lødøen 2.31

Jenter 14 år 600m
Une Kvelvane 2.01, Guro Fjose 2.03, Anna Lussand Selheim 2.12, Rakel Dolve Stalheim 2.15.6

Gutar 11 år 600m Magnus Aske 2.48

Gutar 12år 600m
Tore Akerlie 1.55,5 Odin Lødemel 2.15

Gutar 13 år 600m
Bjørnar Sæthen 1.55

Gutar 14 år 600m
Andreas Rokne 1.53

Gutar 15 år 900m
Sindre Hirth 2.43, Sivert Fenne 2.53

Jenter junior 1100m
Maria Fjose 3.32, Anja Fjose 4.49

Kvinner senior Linn Fjose 4.18

Menn veteran 2000m Kjetil Dyrvik 6.20


Resultat terrengløp 13.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 13.04.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Mari Fareth Aas 1.20, Kari Haugo Skeie 1.36, Ingri Fareth Aas 1.56, Nora Bryn Eikefjord 1.19, Anna Bryn Mørkeset 1.17, Anna Fareth Aas 3.31, Ingrid Finne 1.48, Synne H Herfindal 1.49

Rekruttar gutar 300m
Brede Flatebø 1.25, Hans Tvilde 1.26, Eirik Sæten 1.26, Fredrik F Tønjum 1.28, Andreas Kvåle 1.26, Eirik Finne 1.19, Elias Kaarstad 1.26, Marius Flatebø 1.26, Ludvig Skattum 1.21, Tobias Ure 1.27, Eilev B Eikefjord 1.53, Theodor F Tønjum 1.26, Ola Akerlie Mandelid 1.25, Elias Kårstad 1.20, Markus F Tønjum 1.25, Lukas Midtun Solberg 1.29

Jenter 11 år 600m
Kristina Gjerde 2.30

Jenter 12 år 600m
Emma Skjoldli 2.22

Jenter 13 år 600m
Live Finne 2.16 

Jenter 14 år 600m
Une Kvelvane 2.08, Mathilde B. Eikefjord 2.09, Guro Fjose 2.10, Ida Bryn Mørkeset 2.14, Oda Hånes Lund 2.17, Anna Lussand Selheim 2.18, Guro Haugo Skeie 2.19, Martha Loven 2.23

Gutar 11 år 600m
Olve Ure 2.15, Kaspar Augland 2.22, Kjerand Kvelvane 2.33, Ådne Tveiten 3.09 

Gutar 12år 600m
Hallvard Augland 2.02, Tore Akerlie 2.04

Gutar 13 år 600m
Bjørnar Sæthen 2.00, Tobias Nyborg 2.03, Knut Lussand Selheim 2.04 8,

Jenter 17 år 1000m
Signe Lussand Selheim 4.04 

Jenter 19 år 1000m
Ingrid Fjose 3.34

Gutar 15 år 1000m
Sindre Hirth 3.19, Eirik Tvilde 3.31

Gutar 17 år 2000m
Einar Trefall, Eksingedal IL 6.32, Jarand Lid Trøen Bergdalen IL 7.01

Menn veteran 1000m
Bård Gjerde 3.33 

Kvinner veteran 1000m
Sigfrid Gjerde 6.09

Menn veteran 2000m
Kjetil Dyrvik 6.45


Resultat frå stemne 8.09.10
Det er registrert vind på kvart enkelt hopp/heat. Sidan alle hopp heat hadde motvind, er vind berre påført øvinga/klassen

Rekrutt jenter 60m
Hedda Rong Hosås 10.84, Gørild F Furu 10.97, Ingeborg Rekve 11.22, Ella Gjeraker 13.03, Kristina Gjerde 10.46, Camilla Skajem 10.43, Celina Rode 11.39, Oda Mølster 14.48, Ingebjørg Stueland 10.91, Sunneva Finne 11.34

Rekrutt gutar 60m
Magnar Lussand Selheim 11.86, Kjerand Kvelvane 12.52, Sondre Lødemel 11.02, Vebjørn Rygg 10.85, Kristoffer Tho Tønjum 12.41, Markus F Tønjum 12.42, Mikkel Lønning Grendal 14.42, Nikolai Strand 12.72, Halstein Finne Engelsen 11.61, Mathias Mølster 12.60, Sander Eriksen 11.34, Theodoor F Tønjum 12.33, Olav Mandelid 11.73, Magnus Lid Aske 11.90, Theodor H Nordanger 13.52, Torstein B Jåstad 11.24, Isak Solberg 12.43

Rekrutt jenter liten ball
Celina Rode 15.29, Hedda Rong Hosås 10.00, Gørild F Furu 18.57

Rekrutt gutar liten ball
Halstein Finne Engelsen 15.10, Mathias Mølster 19.49, Sander Eriksen 25.54, Theodoor F Tønjum 17.88, Olav Mandelid 31.17, Magnus Lid Aske 16.92, Fredrik Tønjum 1.50, Theodor H Nordanger 10.65, Torstein B Jåstad 20.10, Isak Solberg 9.06, Magnar Lussand Selheim 25.08, Kjerand Kvelvane 31.10, Sondre Lødemel 17.33, Vebjørn Rygg 17.60, Kristoffer Tho Tønjum 22.17, Markus F Tønjum 14.35, Mikkel Lønning Grendal 27.20, Nikolai Strand 9.57

Rekrutt jenter lengde
Celina Rode 2.18, Oda Mølster 1.78, Ingebjørg Stueland 2.89, Sunneva Finne 2.91, Hedda Rong Hosås 2.40, Gøril F Furu 2.82, Ingeborg Rekve 2.78, Ella Gjeraker 1.81, Kristina Gjerde 10.46, Camilla Skajem 10.43, Ingrid Helene Lønning Grendal 2.15,

Rekrutt gutar lengde
Theodoor F Tønjum 2.42, Magnus Lid Aske 2.50, Theodor H Nordanger 1.87, Torstein B Jåstad 2.63, Isak Solberg 2.20, Magnar Lussand Selheim 2.57, Kjerand Kvelvane 2.76, Sondre Lødemel 2.46, Vebjørn Rygg 2.96, Kristoffer Tho Tønjum 2.46, Markus F Tønjum 2.04, Mikkel Lønning Grendal 2.47, Nikolai Strand 1.60, Fredrik F Tønjum 0.74, Halstein Finne Engelsen 2.54, Sander Eriksen 2.57

Lengde J 11 år
Vind frå -0.3 til -1.2 Maria Knapstad 3.52, Hilde Fosse 3.18, Ingebjørg Mathiesen Skeie 2.91, Amalie Fykse 2.76 Lengde J 12 år Vind frå -0.4 til -1.3 Silje Fosse 3.20 Lengde G 11år Vind frå 0.2 til 1.8 Kåre Loven 3.25, Emil Rong Hosås 3.17, Odin Lødemel 3.07, Johannes Furu 2.50

Lengde G 12år
Vind frå 0.9 til 1.9 Knut Lussand Selheim 3.84, Eivind Aarsand 3.28

Tresteg J 13
vind -0.5 til -1.5 Guro Fjose 7.90, Malin Øyeflaten 7.78, Marta Loven 6.99, Une Kvelvane 6.65 Høgde J 11 år Amalie Fykse 1.05, Hilde Fosse 1.05, Maria Knapstad 1.05, Ingebjørg Stueland 1.05, Synneva Finne 0.95, Ingrid Kyte 0.80 Høgde J 12 år Silje Fosse 0.95 Høgde J 13 Malin Øyeflaten 1.10, Elisabeth Lahlum 1.10 Høgde G 13 år Håvard Time 1.25

Spyd G11 år
Johannes Furu 14.85, Odin Lødemel 11.39 Spyd G12 år Knut Lussand Selheim 14.02 Spyd G13 år Håvard Time 22.68, Bjørn Haugo Herfindal 19.83

Spyd J 13 år
Elisabeth Lahlum 16.78, Une Kvelvane 15.30, Guro Fjose 14.16, Marta Loven 10.61

60m hekk G11 år 68cm
Vind -0.2 Emil Rong Hosås 16.38

60m hekk G12 år, 68cm
Vind -0.2 Knut Lussand Selheim 13.72

60m hekk J11 år, 68cm
Vind -0.4 Maria Knapstad 13.95, Hilde Fosse 14.27, Amalie Fykse 15.33, Ingebjørg M Skeie 15.59 60m

hekk J12 år, 68cm
Vind -0.4 Silje Fosse 14.79 60m

hekk J13 år, 76cm
Vind -0.2 Mathilde B Eikefjord 10.99, Anna Lussand Selheim 13.26, Une Kvelvane 14.00, Sanna Kjeldesen Midtun 14.42, Malin Øyeflaten 15.13

Rekrutt 200m
Celina Rode 39.27 200m G 11 Vind -1.3 Kåre Loven 35.84, Odin Lødemel 36.82 

200m G 12
Vind -1.3 Knut Lussand Seim 32.03 200m G 13 Vind -1.3 Bjørn Haugo Herfindal 32.48 

200m J11
Vind -0.8 Maria Knapstad 34.30, Ingrid Kyte 35.35, Amalie Fykse 37.20, Ingebjørg M Skeie, 37.34

200m J12
Vind -0.8 Silje Fosse 39.27

200m J13
Vind -0.5 Mathilde B Eikefjord 30.18, Anna Lussand Selheim 32.54, Une Kvelvane 32.67, Sanna Kjeldsen Midtun 33.46, Elisabeth Lahlum 33.66, Marta Loven 34.53


Resultatlister
Sjå resultatlister for 2010 HER


Resultat vossameiserskapen i terrengløp 3.05
Resultat frå vossameisterskapen i terrengløp i Prestegardsmoen måndag 03.05. Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Anja Gregersen 1.42, Nora Bryn Eikefjord 1.38, Ida Tvilde 3.23, Mari Fareth Aas 1.35
Rekruttar gutar 300m
Magnar Lussand Selheim 1.23, Johannes I stad Lirhus 1.43, Hans Tvilde 1.30, Jørgen Gjerstad Jordal 1.26, Kjeran Kvelvane 1.22, Brede Flatebø 1.34, Marius Flatebø 1.43, Andreas Kvåle 1.39, Eskil Lødemel 1.29, Sondre Lødemel 1.32,

Jenter 11-12 år 600m
Guro Tveito Øvsthus 2.06.5, Hilde Fosse 2.23, Silje Fosse 2.27, Emma Skjoldli 2.30

Gutar 11-12 år 600m
Knut Lussand Selheim 2.05, Tore Akerli 2.05.5, Brynjar Flatebø 2.12, Halvard Augland 2.14, Odin Lødemel 2.25, Trym Rene 2.43

Jenter 13-14 år 900m
Mathilde B Eikefjord 3.04, Une Kvelvane 3.08, Anna Lussand Selheim 3.11, Guro Fjose 3.14, Kristina Rekve 3.20, Sunniva Sausjord 3.22, Malin Øyeflaten 3.22.5

Gutar 13-14 år 900m
Sindre hirth 2.55, Eirik Tvilde 2.57, Arild Fosse 4.14

Jenter 15-16 år 900m
Annvor T Nestås 2.54, Hege Djukastein 2.59, Signe Lussand Selheim 3.15

Jenter 18 år 1200m
Ingrid R. Fjose 3.34

Kvinner junior 1200m
Maria R. Fjose 3.45

Mv 45-50
Kjetil Dyrvik 6.46

MV 50-54
Jan Frode Seim 6.43


Resultat terrengløp 28.04
Rekruttar jenter 300m
Ingeborg Sleen Herheim 1.26, Anja Gregersen 1.35, Charlotte Sleen 1.39, Nora Bryn Eikefjord 1.33, Marta Helen Aasan 1.50, Isa Nyborg 1.40, Maria Hydle 1.35, Anna Bryn Mørkeseth 1.25

Rekruttar gutar 300m
Magnar Lussand Selheim 1.37, Johannes I stad Lirhus 1.44, Hans Tvilde 1.35, Jørgen Gjerstad Jordal 1.26, Troy Brandseth Norbakk 1.54, Sindre Hydle 1.24, Brede Flatebø 1.45, Marius Flatebø 1.48, Andreas Kvåle 1.35, Lasse Vaksdal Høylo 1.34, Eskil Lødemel 2.29, Aune Branseth Norbakk 3.29, Sondre Lødemel 1.32, Martin Syversen 2.05

Jenter 11 år 600m
Emma Skjoldli 2.31

Jenter 12 år 600m
Guro Tveito Øvsthus 2.13, Live Finne 2.21

Gutar 11år 600m
Odin Lødemel 2.30, Trym Selheim Rene 2.47

Gutar 12 år 600m
Knut Lussand Selheim 2.16, Brynjar Flatebø 2.26

Jenter 13 år 900m
Mathilde B eikefjord 3.00, Une Kvelvane 3.09, Guro Fjose 3.12, Elisabeth Løno Lahlum 3.13, Anna Lussand Selheim 3.15, Sunniva Sausjord 3.23

Gutar 14 år 900m
Eirik Tvilde 2.59

Jenter 18 år 1200m
Ingrid Fjose 3.39

Kvinner junior 1200m
Maria Fjose 3.35, Eirin Skjoldli 3.37, Guro Tveito 3.45


Resultat terrengløp 21.04
Resultat frå terrengløp i Prestegardsmoen onsdag 21.04.
Arrang.: Voss IL

Rekruttar jenter 300m
Tonje Gregersen 2.00, Ingeborg Steen Herheim 1.24, Anja Gregersen 1.38, Mari Aas 1.29, Nora Bryn Eikefjord 1.28, Jenny Stueland 1.46, Synva Finne 1.23, Ingebjørg Stueland 1.19, ella Gjeraker 1.45, Guri Gjeraker 2.35, Anna Bryn Mørkeseth 1.27’

Rekruttar gutar 300m
Arne Istad Lirhus 2.05,%A0 Magnar Lussand Selheim 1.27, Johannes I stad Lirhus 1.51, Martin Steen Herheim 1.59, Hans Tvilde 1.32, Jørgen Gjerstad Jordal 1.19, Troy Brandseth Norbakk 1.50, Sindre Hydle 1.18, Vegard Herre 1.22, Olve Ure 1.14, Brede Flatebø 1.33, Tobias Ure 2.54, Marius Flatebø 1.38, Svein Tveito Øvsthus 1.35, Kaspar Augland 1.15, Isak Solberg 1.37, eirik Sæthen 1.39, Lukas Solberg 2.59, Andreas Kvåle 1.36, Eirik Finne 1.28, Elias Kaarstad 1.26

Jenter 11 år 600m
Emma Skjoldli 2.30

Jenter 12 år 600m
Guro Tveito Øvsthus 2.09, Vanessa S Witts 2.25

Gutar 11år 600m
Hallvard Augland 2.12, Odin Lødemel 2.38, Trym Selheim Rene 2.43

Gutar 12 år 600m
Bjørnar Sæthen 2.05, Brynjar Flatebø 2.11, Erling S Hauge 2.12, Knut Lussand Selheim 2.18, Eivind Aasan%A0 2.24, Brede Velure Rokne 2.42

Jenter 13 år 900m
Mathilde B eikefjord 3.09, Une Kvelvane 3.12, Elisabeth Løno Lahlum 3.13, Anna Lussand Selheim 3.13.5, Guro Fjose 3.14

Gutar 14 år 900m
Sivert Fenne 3.01, Eirik Tvilde 3.03, Anthon Sæthen 3.08

Jenter 16 år 900m
Annvor Teigen Nestås 2.55, Hege Djukastein 3.00, Signe Lussand Selheim 3.11

Gutar 16 år 1200m
Lars Tveito 3.27

Jenter 17 år 1200m
Hilde Fenne 3.34, Karoline Linga 3.55

Kvinner junior 1200m
Maria Fjose 3.35


AKTUELT
O-løp og premieutdeling 19. oktober
Friidrettsstemne 18.09
Friidrettsstemne 28.08
Tinestafetten 7.mai
Årsmøtet 2019, 28.mars
Friidrettstemne onsdag 19.09
Friidrettsstemne onsdag 9.05
O-løp 2 i Bømoen onsdag 16. mai
Terrengløp 18.04
Friidrettstrening
Årsmøte i hovudlaget 22.03, kl.20
Open dag i Idrettshallen 11.03
Basistrening
Vossameisterskapen i friidrett 7.juni
Resultat friidrett 22.05
Friidrettstemne måndag 22.05
Vossameisterskapen i terrengløp 3.05
Bestilla overtrekksdrakt
Betaling av medlemskontingent

SPONSORAR


Voss IL på facebook  
 Voss IL - Grupper
 Alpint  Friidrett  Hestesport  Idrettsskulen  Nordisk  Orientering  Symjing  Tennis  Turn  Randonee

        Rediger